Pabriks: Par austrumu flanga stiprināšanu šķēpi vairs netiek lauzti

Par NATO austrumu flanga stiprināšanu šaubu vairs nav, LTV raidījumā “Rīta panorāma” atzina aizsardzības ministrs Artis Pabriks (AP).

“Par austrumu flanga stiprināšanu šķēpi vairs lauzti netiek, jo par to tiek runāts pēdējos mēnešos visās aizsardzības ministru sanāksmēs. Skaidrs, ka Krievija ir nopietns drauds. Tas atainots jaunajā NATO stratēģiskajā konceptā, kas jāpieņem Madrides samitā,” norādīja Pabriks.

Pēc viņa teiktā, no praktiskā viedokļa tas nozīmē, ka visas alianses dalībvalstis, kas atrodas Krievijas pierobežā, saņems papildu pastiprinājumu – ilgtermiņā plānots šīs valstis apgādāt ar papildu ieroču sistēmām un karaspēku.

Savukārt runājot par Spānijas zenītraķešu bateriju NASAMS, viņš norādīja: “Lielvārdes lidlauks ir galvenais militārais lidlauks Latvijā. Galvenais mērķis ir aizsargāt šo militāro objektu, parādīt Krievijai, ka mēs spējam savu gaisa spēku bāzi aizsargāt.”

Kopā ar pretgaisa zenītraķešu bateriju Latvijā ieradušies arī 85 Spānijas bruņoto spēku karavīri, kas pievienojas apmēram 500 šobrīd Baltijā jau esošajiem spāņu karavīriem.

Pabriks šodien plkst. 19.30 piedalīsies “Briseles foruma” diskusijā par Eiropas sagrautās drošības vides atjaunošanu

Diskusija notiks saistībā ar Krievijas īstenoto karu Ukrainā, un tajā apspriedīs to, kādas pārmaiņas nepieciešamas transatlantiskajā drošības partnerībā, ASV un Eiropas, kā arī NATO un ES turpmāko lomu drošības stiprināšanā, NATO un ES sadarbību ar Austrumeiropas valstīm, kuras nav NATO vai ES dalībvalstis, Ķīnas radītos drošības izaicinājumus, kā arī ar kodolpolitiku saistītus jautājumus.

Diskusiju ievadīs NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs (Jens Stoltenberg), un tajā kopā ar A. Pabriku piedalīsies NATO ģenerālsekretāra vietnieks Mirce Geoana (Mircea Geoana). Diskusiju moderēs žurnāla “Economist” redaktors Šašanks Džoši (Shashank Joshi).

Foto: Valsts kanceleja