Šogad Jāņus visbiežāk svinēs lauku mājās

Interneta pētījumu un tehnoloģiju uzņēmuma Gemius veiktajā interneta lietotāju aptaujā noskaidrots, ka 39 procenti respondentu šogad Līgo svētkus plāno svinēt savās vai draugu lauku mājās vai vasarnīcās. Mazliet biežāk nekā pērn vasaras saulgriežus atzīmēs arī publiskos pasākumos un dodoties ceļojumā uz ārzemēm.

Šogad vasaras saulgriežu brīvdienas 39 procenti Gemius aptaujāto interneta lietotāju plāno pavadīt lauku mājās – no tiem ceturtdaļa jeb 25 procenti aptaujāto svētkus aizvadīs savās lauku mājās vai vasarnīcās, savukārt 14 procenti respondentu viesosies draugu vai radu vasaras mājās, līdzīgi kā pērn, kad laukos svinēt kopumā bija iecerējuši 38 procenti aptaujas dalībnieku.

Atceļot pandēmijas laika ierobežojumus, mazliet pieaudzis to aptaujāto skaits, kas plāno svētkus svinēt publiskos pasākumos vai ārzemēs. Teju 5 procenti respondentu šogad līgos publiski organizētos pasākumos pilsētā vai zaļumos, bet 3 procenti gada īsāko nakti sagaidīs ārzemēs. Pērn publiskos pasākumos svinēt plānoja vien 2 procenti respondentu, bet ceļot uz ārvalstīm – procents aptaujāto.

Tikmēr gandrīz 17 procenti aptaujas dalībnieku norāda, ka saulgriežus šogad nesvinēs, kas ir par 2 procentpunktiem mazāk nekā pērn, bet gandrīz 14 procenti Jāņus svinēs savās pilsētas mājās. Vēl 10 procenti respondentu aptaujas veikšanas brīdī nebija izlēmuši, kā pavadīt saulgriežu dienas. Tāpat kā pērn, gandrīz 3 procenti aptaujas dalībnieku svētkos strādās. Norādot citu svinību veidu, visbiežāk aptaujātie norādījuši, ka svinēs kempingā vai viesu namā, kā arī brīvās dienas pavadīs, apceļojot Latviju.