NBS kapteinis: Krievija nevar uzturēt visos virzienos, kur ir iegājuši, šo uzbrukumu

Krievija nevar uzturēt uzbrukumu visos virzienos Ukrainā, tāpēc tā uzbruks Luhanskas reģionā, LTV raidījumā “Rīta panorāma” norādīja Nacionālo bruņoto spēku (NBS) pārstāvis kapteinis Jānis Slaidiņš.

“Būtībā lielas pārmaiņas frontē nav. Redzam divus smaguma punktus, kas ir Mariupole, “Azovstaļ” rūpnīca un Luhanskas reģions. Pie Harkivas Ukrainas spēki uzbrūk, Krievijas karaspēks atkāpjas, bet turpat 120 kilometrus tālāk notiek spēcīgi Krievijas spēku uzbrukumi,” sacīja Slaidiņš.

Viņš skaidroja, ka, visticamāk, lēmums uzbrukt Luhanskas reģionā pieņemts, lai Krievijas karaspēks aplenktu Ukrainas armijas ziemeļaustrumu grupējumu: “Krievija nevar uzturēt visos virzienos, kur ir iegājuši, šo uzbrukumu. Laikam ir pieņemts lēmums cīnīties vienā vietā, Luhanskas reģionā, lai aplenktu Ukrainas armijas ziemeļaustrumu grupējumu.”

Pēc viņa teiktā, arī Melnajā jūrā notiek plašas aktivitātes: “Čūsku sala ir stratēģiski nozīmīga. Krievija mēģina izvietot spēcīgus pretgaisa aizsardzības ieročus šajā salā, un ukraiņi pareizi dara, ka nepieļauj šo – mēģina visu laiku iznīcināt.”

Viņš norādīja, ka “diemžēl austrumu pusē Krievijai ir taktiskie panākumi. Varam minēt, piemēram, Popasnas pilsētu, kas nonākusi Krievijas spēku kontrolē. Uzbrukumi noteikti sekos šajā virzienā. Ukraiņiem jānotur fronte. Es neesmu liels optimists, skatoties uz šo Krievijas spiedienu.”

“Domāju, ka nākamajās divās trijās nedēļās izšķirsies daudz kas. Ja ukraiņi noturēsies, nokausēs šos Krievijas spēkus, tad varam gaidīt kādu aktivitāti no Ukrainas puses. Tāpat svarīgi, kas notiks Ukrainas dienvidos, vai Mariupole nonāks Krievijas kontrolē,” sacīja NBS kapteinis.