Eksperts: Somijas un Zviedrijas iestāšanās NATO uzlabotu mūsu drošību

Somija vēlas kļūt par NATO dalībvalsti un lūgs uzņemt to NATO, paziņojis Somijas prezidents Sauli Nīniste un premjerministre Sanna Marina. Vienlaikus par atbalstu dalībai aliansē paziņojusi arī kaimiņvalsts Zviedrijas valdošā sociāldemokrātu partija. NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra (“Stratcom”) direktors Jānis Sārts intervijā LTV norādīja, ka Somijas un Zviedrijas iestāšanās NATO uzlabotu drošību Baltijas jūras reģionā.

“Tas uzlabotu mūsu drošību, Baltijas jūra kļūtu par iekšējo NATO jūru, stabilitāte reģionā palielinātos, jo riski Krievijai destabilizēt situāciju samazinātos,” sacīja Sārts.

Runājot par abu valstu iemesliem lemt par pievienošanos NATO, Sārts stāstīja, ka pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā bija redzams – bez iestāšanās NATO nav garantiju militārai aizsardzībai kara gadījumā, kā arī Krievija ir reāls drauds.

“Valsts apdraudējums bijis visu laiku, mainījusies tikai sabiedrības temperatūras dinamika. Samierināšanas iespēja ir tikai tad, ja mēs ļoti stingri vēršamies pret tiem, ko varam nosaukt par putinistiem mūsu sabiedrībā. Pret šādiem cilvēkiem nevaram izrādīt toleranci,” sacīja eksperts.

Sārts pauda: “Es arī neuzskatītu, kā daudzi saka, ka tas ir etnisks konflikts. Muļķības. Tas ir pasaules uztveru konflikts, kur vienā pusē ir cilvēki, kas redz pasauli Putina acīm, tie ir līdzpilsoņi, kas ir potenciāli bīstami.”

Foto: F64