Eksperts: Neizskatās, ka Krievijai būtu plāni, kā pavērst karu Ukrainā sev vēlamā virzienā

Krievijai nav plāns, kā pavērst karu Ukrainā sev vēlamā virzienā, intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” sacīja Valsts prezidenta padomnieks nacionālās drošības jautājumos, bijušais Satversmes aizsardzības biroja direktors Jānis Kažociņš.

“Es domāju, ka Putina runā svarīgākais bija tas, ko viņš nepateica, nevis tas, ko pateica. Nebija nekāda uzvaras pieteikuma, nepieteica karu Ukrainai, neizsludināja mobilizāciju, kas būtu ļoti nepopulārs gājiens. Nebija arī nekādu norāžu uz atomieroču pielietošanu,” sacīja Kažociņš.

Eksperts vērtēja, ka Krievijas bruņotie spēki ir neapmierināti ar to, kā karš iesākts un tiek vadīts, jo tiek ciesti milzīgi zaudējumi: “Ukraiņu cipariem līdz galam ticēt nevar, bet Krievija pati šad tad palaiž diezgan vērā ņemamus kritušo ciparus. Un, ņemot vērā, kādā veidā šis karš iet uz priekšu, zaudējumi iebrucēju pusei noteikti ir ļoti ievērojami.”

Kā norādīja Kažociņš: “Ja Putins uzskatītu, ka tas ir iespējams [pavērst kara gaitu viņam labvēlīgā virzienā], viņš vakar uz to būtu norādījis, jo tā bija viņa iespēja šajā datumā pateikt, ko viņš taisās darīt. Bet mēs redzam, ka arī šis mēģinājums Ukrainas austrumos nav veiksmīgs.”

Pēc viņa teiktā, kopumā Krievijas bruņotie spēki pasaulē ir bijuši pārvērtēti un nav bijis novērtēts problēmu, tostarp – korupcijas, apmērs tajos.