Kalniete: Sarunas par sesto sankciju paketi pret Krieviju ir sarežģītas

Pēc tam, kad Ukraina būs uzvarējusi Krieviju tās sāktajā karā, Latvijai būtu jāgodina Ukraina ar pieminekli, šorīt intervijā LTV raidījumā “Rīta panorāma” sacīja Eiropas Parlamenta (EP) deputāte Sandra Kalniete.

“Ir ļoti svarīgi, lai cilvēki visu laiku atcerētos [par notiekošo Ukrainā] un būtu simboli, kas to atgādinātu, jo Ukrainā cilvēki mirst arī par mums, un tas mums ir visu laiku jāatceras,” sacīja Kalniete.

“Kad mums kārtējo reizi ir sarūgtinājums par cenu kāpumu, mums ir jāatceras, ka mēs esam dzīvi, mums uz galvas nekrīt bumbas, mēs neslēpjamies pagrabos un mums nav jābēg no mūsu mājām kā Otrā pasaules kara beigās vairāk nekā 200 tūkstošiem latviešu,” norādīja politiķe.

Pēc viņas teiktā, tad, kad Ukraina būs karā uzvarējusi, Latvijai un arī pārējām Baltijas valstīm jāgodina Ukraina ar pieminekli, jo viņi būs pasargājuši Eiropu no Krievijas uzkundzēšanās un draudiem. Vienlaikus viņa norādīja, ka “šis ir tas brīdis, kad [ir jānojauc Uzvaras parkā esošais piemineklis]. [..] Tas nekad nav bijis piemineklis, ko esam pieņēmuši ar pozitīvu attieksmi. Kontekstā ar Krievijas agresiju Ukrainā tas vēlreiz uzplēš mūsu vēsturiskās brūces.”

“Pēc ziņām par Krievijas vardarbību pret cilviliedzīvotājiem Ukrainā Eiropa un citas demokrātiskās valstis ir ļoti saliedējušās. Taču ir valstis, kam ir reālas ekonomiskās grūtības, tāpēc arī sarunas par sesto sankciju paketi ir tik sarežģītas,” piebilda Kalniete.

Foto: Ārlietu ministrija