NBS komandieris: Arī turpmāk Krievija iesaistīs savu karaspēku kaujās nerēķinoties ar zaudējumiem

Krievija militārajās operācijās nerēķinās ar saviem zaudējumiem, šorīt intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” sacīja NBS komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš.

“Šobrīd karā Ukrainā militārs pārsvars nav nevienai pusei. Dzīvā spēka attiecības līdzīgas. Krievijas pusei vēl nav izsīkušas smagā bruņojuma rezerves, bet Ukraina vēl nav saņēmusi daļu no Rietumu palīdzības. Kad to saņems, redzēsim mazliet citādāku situāciju,” sacīja Kalniņš.

Pēc viņa teiktā, Krievija ir zaudējusi ievērojamu skaitu savu karavīru un tehnikas, kas šobrīd liek karā sūtīt līdz galam nesagatavotus karavīrus un tehniku.

“Ja mēs skatāmies vēsturē, tad šī brīža kara fāzi var nosaukt par “tranšeju karu”. Krievija pielieto “iegraušanās” taktiku pamazām iekarojot nelielas teritorijas. Mēs redzam, ka vēsturiski Padomju Savienība un tagad arī Krievija, realizējot savas militārās operācijas, nerēķinās ar nekādiem zaudējumiem. Tas nozīmē, ka arī turpmāk Krievija iesaistīs savu karaspēku kaujās nerēķinoties ar zaudējumiem. Krievi nogalinātos karavīrus aizstāj ar līdz galam nesagatavotiem rezerves karavīriem un izmantos jebkuru tehniku, kas noderēs viņu militārajām operācijām Ukrainā,” atzina NBS komandieris.

Savukārt runājot par situāciju Latvijā, Kalniņš norādīja: “Pašreizējā situācija Latvijā ir droša, sabiedrībai nav iemesla uztraukties, tam ir vairāki iemesli. Ir pieņemti drastiski un ātri lēmumi par austrumu flanga nostiprināšanu, šeit ir izvietotas vienības un nepieciešamais bruņojums. Krievija mobilizējusi gandrīz visus savus resursus, lai nodrošinātu kaut kādu veiksmi Ukrainas pusē. Latvijas sabiedrība ir optimistiski noskaņota, mēs kā bruņotie spēki esam pārliecināti, ka spēsim izdarīt visu, lai mūsu drošība būtu nosargāta.”

Arī Latvijā līdz 16. maijam paredzētas vairākas lielas militārās mācības, tāpēc iedzīvotājus aicina būt saprotošos, ja kādā brīdī tiek uz laiku traucēta satiksme vai rodas citi nelieli apgrūtinājumi: “Starptautiskās militārās mācības Latvijā būs masveidīgas, piedalīsies sabiedroto spēki kopā ar Latvijas bruņotajiem spēkiem. Mācības norisināsies līdz 16. maijam, to laikā trenēs taktiskos paņēmienus, komandvadību, visa veida ieroču sistēmas sinhronizāciju.”