Militārais analītiķis: 9. maija parādē nekādas Krievijas uzvaras svinēšanas nebūs

Krievijas iebrukuma Ukrainā otrā fāze iet pilnā jaudā, šorīt LTV raidījumā “Rīta Panorāma” sacīja bijušais Nacionālo bruņoto spēku (NBS) Sauszemes spēku komandieris, atvaļinātais pulkvedis Igors Rajevs.

Pēc viņa teiktā, no Kijivas un Černihivas virzieniem atvilktais Krievijas karaspēks sācis virzīties uz Izjumas un Severodoneckas reģioniem, un, ja Krievijai šajos virzienos izdosies koncentrēt vēl vairāk spēku, situācija var pasliktināties.

“Ir diezgan maz, kas mainās uz labo pusi. Varam redzēt, ka tā kara otrā fāze pilnā jaudā iet uz priekšu. Vakar bija negatīva diena, jo principā pa visu dienu nebija nevienas pozitīvās ziņas no frontes līnijas,” sacīja Rajevs.

Vienlaikus viņš norādīja: “Parādījās ziņas, ka krievu ģenerālštāba priekšnieks Gerasimovs ieradies Ukrainā. Tas liecina, ka uzbrukums nevirzās uz priekšu, kā bijā jāvirzās. Kad ģenerālis no augstākā štāba dodas uz priekšējām līnijām, tas nozīmē, ka viss iet slikti.”

Runājot par izskanējušo, ka Krievijas karaspēks Mariupolē izmantojis fosfora bumbas, Rajevs pauda, ka tā gluži neesot taisnība, un vairāk viņu satrauc izmantotās tā dēvētās “betonsitēju” bumbas. Vakar ticis sagrauts lauka hospitālis.

“Būtiski, ka pašpasludinātās Doneckas republikas vadītājs jau ir pateicis, ka netaisīs 9. maija parādi Doneckā, to taisīs tikai tad, kad uzvarēs karā. Līdz 9. maijam viņiem nekādas uzvaras nespīd,” pauda militārais eksperts.