Ministrs par elektrības tarifiem: Haosa nav, trūcīgajiem tiks sniegta palīdzība

Ekonomikas ministrs Vjačeslavs Dombrovskis (RP) atzīst, ka joprojām nav skaidrs, kā precīzi tiks sniegta palīdzība trūcīgajiem un maznodrošinātajiem pēc elektroenerģijas tirgus atvēršanas, taču viņš apgalvo, ka palīdzība šiem cilvēkiem pavisam noteikti tiks sniegta, raksta Apollo.lv.

Ministrs sarunā LNT raidījumā «900 sekundes» pirmdienas rītā noliedza, ka jautājumā par palīdzības sniegšanu trūcīgajiem un maznodrošinātajiem patlaban veidojas haoss. «Patlaban meklējam kompromisu, kā novest naudu līdz cilvēkiem. Varu apliecināt, ka tas noteikti notiks,» teica ministrs.

Jautāts, cik daudz ir tādu cilvēku, kam būs nepieciešama palīdzība pēc elektrības tarifa pieauguma, ministrs teica, ka pēc sākotnējām aplēsēm tās varētu būt aptuveni 100 000 mājsaimniecību. «Šogad tie varētu būt 4 miljoni eiro, bet nākamgad – 5 miljoni. Pārdalot ministrijas līdzekļus, šo summu nepieciešamības gadījumā varētu dubultot,» sacīja viņš.

Dombrovskis vēlreiz atgādināja, ka līdz šim iedzīvotājiem elektrība piegādāta par cenu, kas ir zemāka par pašizmaksu. «Kopš 2011.gada «Latvenergo» pildīja sociālā atbalsta funkcijas, un to darīja izšķērdīgi. Visiem tika piegādāta elektrība par neadekvāti zemu cenu,» sacīja ministrs.

Jautāts, vai viņš var droši apgalvot, ka «Latvenergo» jau tagad neplāno jaunu tarifu palielinājumu, Dombrovskis sacīja – «Cik man zināms, tad nē».