Iesniedz plānu Detroitas parādu restrukturizācijai

Kā ziņots iepriekš, Detroita ir kļuvusi par lielāko ASV pašvaldību, kas jebkad iesniegusi maksātnespējas pieteikumu. Detroitas parādsaistības ir apmēram 18 miljardus ASV dolāru apjomā. Detroitas krīzes menedžeris Kevins Ors ir iesniedzis pilsētas parādu restrukturizācijas plānu, kas vēl ir jāapstiprina bankrotu tiesnesim.

Iesniegtais plāns paredz samazināt maksājumus pensijām un pilsētas kreditoriem, kā arī pamesto pilsētas īpašumu nojaukšanas pārraudzības fonda izveidi.

Plāns arī paredz to, ka Detroitas kreditori, ieskaitot parādzīmju apdrošinātājus, saņems apmēram 20% no pieprasītajām summām. Parādu restrukturizācijas plāns arī iekļauj ieceri pensionētajiem policistiem un ugunsdzēsējiem samazināt pensijas, maksājot 90% no aprēķinātās summas.

Plānā arī atrunāts, ka, piesaistot labdarības fondu un privātu ziedotāju atbalstu, Detroitas Mākslas institūts spēs saglabāt pilsētai piederošo mākslas kolekciju.

Detroitas infrastruktūras un tehnoloģiju atjaunošanā plāno ieguldīt 1,5 miljardus ASV dolāru desmit gadu laikā. Kā ziņots, kā viens no iemesliem, kāpēc Detroita piedzīvoja maksātnespēju, nereti tiek minēts iedzīvotāju sarukums. Šobrīd Detroitā dzīvo 0,7 miljoni iedzīvotāju, kas ir par teju trīs reizēm mazāk nekā Detroitas uzplaukuma laikā, kad tur dzīvoja aptuveni 1,8 miljoni iedzīvotāju.

BNA Latvia