Liepājas Metalurgs plāno nodrošināt darbu 1200 cilvēkiem

Tiek plānots, ka Liepājas lielākais ražošanas uzņēmums AS «Liepājas metalurgs» darbu varētu atsākt pusotra mēneša laikā un nodrošināt darba vietas aptuveni 1200 strādniekiem, tā intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” pavēstīja Ukrainas kompānija «KVV Group»(KVV) īpašnieks Valērijs Krištals.

Krištals informēja, ka sākotnēji plānots pieņemt darbā 250 bijušos rūpniecības “Liepājas metalurgs” strādniekus un tuvāka mēneša laikā vēl 250. Tāpat netiek izslēgta iespēja par viesstrādnieku piesaistīšanu, kas, galvenokārt, būšot bijušie rūpnīcas darbinieki, kas aizbraukuši un atraduši jaunu darbu ārvalstīs.

Pēc jaunā rūpnīcas īpašnieka iecerēs, darbinieku skaits varētu pieaugt līdz 1200, kas savukārt nodrošinās 70 – 75 tūkstošus tērauda produkcijas mēnesī.

Tāpat intervijā Krištals pastāstīja, ka «Liepājs metalurga» produkcijai jau tiek meklēti noieta tirgus.

Jau ziņojām, ka tiesības slēgt darījumu par uzņēmuma pamatražotnes iegādi ieguvis Ukrainas uzņēmums «KVV Group».

Kopš augusta beigām sarunas par LM pārdošanu tika turpinātas ar diviem potenciālajiem investoriem, tai skaitā Ukrainas uzņēmumu “KVV group” un Luksemburgā reģistrēto uzņēmumu “United group”.

Kā norāda LM maksātnespējas administrators Haralds Velmers, abu pretendentu summas bijušas līdzvērtīgas, taču beigu beigās izvēlēts Ukrainas uzņēmums, kas par LM ir piedāvājis maksāt 107 miljonus eiro.

Potenciālā īpašnieku izvēle tika saskaņota ar LM nodrošinātajiem kreditoriem, kuru vidū ir valsts, banka “Citadele” un “SEB banka”.