Latvijas armija ir gatava nodrošināt Covid-19 vakcīnu loģistiku, apstiprina NBS komandieris

Latvijas armija ir gatava nodrošināt Covid-19 vakcīnu loģistiku, piektdien LTV “Rīta panorāmā” norādīja Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandieris Leonīds Kalniņš.

“Mēs jau tagad nodrošinām materiālo līdzekļu nogādāšanu uz reģioniem, personāls zina, kā to darīt. Ministrs ir ar mani runājis par to, vai tāda iespēja ir, un es esmu pozitīvi atbildējis,” norādīja Kalniņš.

Savukārt gaidīt, ka armijas mediķi varētu sniegt papildus atbalstu cīņā ar Covid-19, nav pamata, jo 90% šo speciālistu jau ikdienā strādājot slimnīcās, tātad jau ir iesaistīti šajā darbā.

“Neskatoties uz vīrusa izplatību, mēs esam izpildījuši visus uzdevumus, karavīri ir parādījuši, ka viņi ir spējīgi reaģēt arī šādos apstākļos. Mēs bijām aktīvi mācībās, palīdzējām neraksturīgu uzdevumu izpildē, atbalstot robežsargus un veselības struktūras,” sacīja nesen no jauna apstiprinātais NBS komandieris.

Kā ziņots, 17. decembrī Saeima ģenerālleitnantu Kalniņu atkārtoti apstiprināja NBS komandiera amatā.

Kalniņš NBS komandiera pienākumus pilda kopš 2017.gada janvāra. Iepriekš viņš bijis NBS Apvienotā štāba priekšnieks, Zemessardzes komandieris un Zemessardzes štāba priekšnieks, kā arī ieņēmis citus vadošus amatus NBS un Zemessardzē. Kalniņš guvis arī operāciju plānošanas un vadības pieredzi, dienot starptautiskajā operācijā Irākā. Dienestu Latvijas armijā sācis 1997.gadā Zemessardzes 51.bataljonā.