Ārsts: Mēs šobrīd atrodamies lielā medicīniskā krīzē

Situācija ar Covid-19 katru dienu paliek sliktāka – ārstus biedē, kas gaidāms Ziemassvētkos un Jaunajā gadā, intervijā LTV raidījumam “Rīta Panorāma” pauda Paula Stradiņa Klīniskā universitātes slimnīcas (PSKUS) ārsts Kārlis Rācenis.

“Šobrīd ir diezgan saspringta situācija, praktiski lielākā daļa pacientu vietas ir aizpildītas. Šodien aktīvi strādāsim pie tā, lai varētu pacientus izrakstīt uz mājām vai pārvest uz reģionālajām slimnīcām, jo mums tās vietas ir patiešām ierobežotas,” sacīja PSKUS āŗsts.

Viņš skaidroja, ka situācija slimnīcā ir saspringta, jo lielākā daļa pacientu gultas vietas ir aizpildītas, kā arī regulāri kāds darbinieks nonāk karantīnā, pašizolācijā, vai arī arī pats saslimst: “Personāls mums šobrīd ir, bet problēma ir diemžēl ar to, ka arī personāls slimo. Regulāri mums kādi darbinieki ir karantīnā, pašizolācijā vai sliktākajā gadījumā paši ir saslimuši. Ja būs jāver jaunas nodaļas vaļā, tad grūti iedomāties, kas tajās varēs strādāt.”

“Jāsaka ar nožēlu, ka ar katru dienu tuvojamies kara laika medicīnai. Stacionēto pacientu skaits nesamazinās. Pagājušās nedēļas skaitļi vēl vairāk biedē. Mani biedē tas, kas notiks ap Ziemassvētkiem. Medicīnas darbiniekiem šis nebūs ne kluss, ne mierīgs laiks,” pauda ārsts.

“Mums ir sagatavoti saraksti ar ārstiem – rezervistiem, kuri nāks strādāt ārkārtas situācijā, ja nespēsim tikt galā ar pacientu skaitu. Daļa sabiedrības nespēj racionāli skatīties uz šīm lietām. Jābūt stingriem ierobežojumiem, lai to varētu vērst uz labo pusi,” turpināja Rācenis.

“Jo sliktāk mēs ierobežojumus ievērosim, jo stingrāki tie būs, iegūsim pretējo efektu. Būsim pieauguši cilvēki un mēģināsim saprast problēmas nopietnību. Aicinām visus ievērot ierobežojumus, jo šobrīd atrodamies lielā medicīniskā krīzē,” norādīja Rācenis.