Latvija saņēmusi 13 650 “Comirnaty” vakcīnas devas

Latvijā saņēmusi otro farmācijas uzņēmumu “Pfizer” un “BioNTech” vakcīnu pret Covid-19 piegādi – kopumā 13 650 “Comirnaty” devas, mikroblogošanas vietnē “Twitter” ziņo veselības ministre Ilze Viņķele (AP).

“Otrā Pfizer vakcīnu piegade ir klāt. 3 kastes ar 13650 devām,” paziņojusi Viņķele.

Viņa norādīja uz to, ka daļa no šīm vakcīnām tiks noglabāta Valsts asinsdonoru centrā, savukārt vēl daļa – Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā un Paula Stradiņa klīniskajā universitātes slimnīcā.

Kā vēstīts, aizvadītajā pirmdienā desmit Latvijas slimnīcās izveidotos vakcinācijas kabinetos sākta brīvprātīga ārstniecības personu vakcinēšana pret Covid-19.

Jau ziņots, ka uzreiz pēc Covid-19 pacientus ārstējošā personāla un NMPD darbiniekiem vakcinēties varēs visi pārējie veselības aprūpes darbinieki, sociālās aprūpes centru darbinieki un klienti, pēc tam cilvēki ar hroniskām slimībām un personas no 60 gadu vecuma, kā arī operatīvo dienestu darbinieki, izglītības iestāžu darbinieki un cilvēki ieslodzījuma vietās. Plānots, ka visu pārējo Latvijas iedzīvotāju vakcinēšana notiks, sākot no 2021. gada otrā ceturkšņa.

Vakcīna “Comirnaty”, ar kuru uzsākas vakcinācija, paredzēta koronavīrusa infekcijas novēršanai personām vecumā no 16 gadiem. Pētījumos vakcīna uzrādīja 95 % iedarbīgumu simptomātiskas slimības novēršanai, to vidū pacientiem, kas sirgst ar astmu, hroniskām plaušu slimībām, diabētu, augstu asinsspiedienu vai kuru ķermeņa masas indekss ir lielāks par 30. “Comirnaty” vakcīnas injekcijas tiek veiktas rokā ar vismaz 21 dienas intervālu.