Latvijā darbu sāk pirmā Mātes piena banka

Bērnu slimnīca kopā ar sadarbības partneriem ceturtdien, 24. martā, svinīgi atklāj Latvijā pirmo Mātes piena banku.

“Mammas piens ir kritiski nozīmīgs priekšlaikus dzimušo bērnu izdzīvošanai un attīstībai. Gandrīz visā Eiropā jau vairākus gadus darbojas mātes piena bankas; līdz šim donoru piens nav bijis pieejams vienīgi Latvijā un Rumānijā. Pateicoties uzņēmēju un privātpersonu ziedojumiem, svinīgi atklāsim ilgi gaidīto pirmo Mātes piena banku,” pausts slimnīcas paziņojumā.

Mātes piena banka izveidota, pateicoties ziedotāju atbalstam, kas vairāku gadu garumā saziedojuši aptuveni 150 000 eiro. Bet piena bankas uzturēšanu finansēs valsts ik gadus atvēlot vairāk nekā 50 tūkstošus eiro.

Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas virsārste Renāte Snipe LTV pastāstīja, ka Mātes piena bankas ideja lolota piecus gadus.

“Donores tiks pārbaudītas, būs anketa jāaizpilda. Ja māmiņa izlemj, ka viņai ir gana piena, ir bērniņš līdz gada vecumam un vēlas kļūt par piena donori, tad jāsaprot, ka tas būs ilgstošāks sadarbības projekts,” sacīja Snipe.

“Esam gatavi sākumā sadarboties ar piecām māmiņām, jo pirmo gadu vai īsāku laiku dosim pienu tikai Bērnu slimnīcā dziļi neiznēsātiem bērniņiem. Kad būsim iestrādājušies, plānojam, ka šo pienu varēs saņemt arī citās ārstniecības iestādēs,” sacīja Snipe.