Pavļuts: Pavasarī jauniem Covid-19 uzliesmojumiem vairs nevajadzētu būt

Līdz rudenim Latvijā būtiski koronavīrusa uzliesmojumi netiek paredzēti, šorīt LTV raidījumam “Rīta panorāma” sacīja veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP).

Ministrs norādīja: “Lielus pasliktinājumus mēs negaidām, speciālisti uzskata, ka šajā pavasarī tas ir apšaubāmi. [..] Ir sagaidāma atelpa vasarā, bet speciālisti paredz, ka rudenī kovids atgriezīsies, mēs gatavojamies tam, ka rudenī vajadzēs vakcinēt riska grupas ar ceturto devu.”

Viņš skaidroja, ka nelielie saslimstības uzliesmojumi, kuri patlaban novērojami dažās citās pasaules valstīs, ir saistīti ar omikrona BA2 paveida izplatīšanos, bet Latvijā šis paveids ir paspējis izplatījies jau iepriekš – patlaban tas virzoties uz Latgali un Ziemeļvidzemi.

Uz jautājumu, vai rudenī Latvijai var nākties atgriezties pie stingrākiem ar Covid-19 saistītiem ierobežojumiem, Pavļuts atbildēja, ka to ir ļoti grūti prognozēt. “Ja rudenī būs kāds ārkārtīgi bīstams jauns paveids, vīrusa celms, kurš izraisīs ļoti smagas sekas… Nu, kurš var uzminēt? Nav man nekādas kristāla bumbas,” atbildēja ministrs.

Savukārt runājot par Ukraiņu bēgļiem Latvijā un to veselības aprūpi, viņš norādīja, ka “NVD ir vērsušies aptuveni 2000 Ukrainas civiliedzīvotāju. Tipiskākā vajadzība ir pieteikties pie ģimenes ārsta, atsevišķos gadījumos cilvēki interesējas par ārstiem un medikamentiem. Lielākoties tas ir klātienē, bet ap 400 šo cilvēku sazinājušies pa telefonu.”

Pēc viņa teiktā, “mums ir informācija par aptuveni 100 Ukrainas bērniem, kas ir saņēmuši ārstēšanu Bērnu slimnīcā, pieaugušo slimnīcās ir mazāk. Lielu Ukrainas iedzīvotāju pieplūdumu Latvijas veselības sistēmā vēl nejūtam.”

Foto: Valsts kanceleja