Krievija plāno atcelt pārtikas embargo Moldovas augļiem

Līdzās Grieķijai, Ungārijai un Kiprai ir vēl viena valsts, kura var cerēt uz pārtikas embargo atvieglošanu – Moldovas Republika.

“Krievija varētu atļaut atsākt ķiršu, plūmju un aprikožu importu no Moldovas,” pēc sarunām ar Moldovas pārtikas aģentūras pārstāvjiem ziņo Krievijas Federālais veterinārais un fitosanitārais uzraudzības dienests “Rosseļhoznadzor”.

Dienesta pārstāve informē, ka norisinājušās sarunas pēc Moldovas puses pieprasījuma, kura izteikusi vēlmi atsākt augļu, tai skaitā ķiršu, plūmju un aprikožu, importu uz Krievijas tirgu. Jau noteikts, ka Maskava atļaus valstij atsākt eksportu pēc Krievijas ekspertu pārbaudēm.

Krievija piemēroja pārtikas embargo Moldovas augļiem pērnā gada 21. jūnijā, skaidrojot savu lēmumu ar sanitāriem apsvērumiem, taču tika pieļauta iespēja, ka tas bijis politisks solis.

Jau vēstīts, ka šonedēļ arī Grieķijas premjerministrs Alekss Ciprs paziņojis, ka Krievija plāno atcelt tai noteikto pārtikas embargo, kas tika piemērots kā atbilde Eiropas Savienības (ES) sankcijām.

Iepriekš intensīvas diskusijas par iespējamiem risinājumiem saistībā ar pārtikas embargo notikušas arī ar Ungāriju un Kipru, kuras arī bijušas iniciatores attiecību uzlabošanai ar Krieviju.