Krievija paplašinās pārtikas importu no Dienvidamerikas un Āzijas

Vairākas valstis, tai skaitā Malaizija, Taizeme, Indonēzija, Irāna, Urugvaja, Čīle, Vjetnama, Tunisa, Serbija un Maroka, palielinās produktu piegādes uz Krieviju, liecina Krievijas Federālā veterinārā un fitosanitārā uzraudzības dienesta “Rosseļhoznadzor” informācija.

Krievija plāno paplašināt pārtikas importu no Dienvidamerikas, Dienvidaustrumu Āzijas, Tuvajiem Austrumiem un Āfrikas, otrdien pavēstīja “Rosseļhoznadzor” pārstāvis Sergejs Dankverts.

“Šie produkti sāks parādīties no Dienvidaustrumu Āzijas valstīm, tai skaitā no Malaizijas, Indonēzijas, Taizemes un Irānas, no kurām iespējams importēt milzīgu daudzumu zivju produktu,” sacīja Dankverts.

“Pašlaik dienests ir izvirzījis arī jautājumus par iespējamo Krievijas produktu eksportu uz šīm valstīm,” piebilda Dankverts.

Krievija, kas pērn 7.augustā noteica importa aizliegumu lielākajai daļai pārtikas produktu no Eiropas Savienības (ES) , ASV un citām rietumvalstīm, kas atbalstījušas sankcijas pret Maskavu, plāno pastiprināt kontroli pār piegādēm un pieņemt attiecīgus lēmumus ES valstīm.