Krievija atļaus vairākiem uzņēmumiem no Ungārijas, Kipras un Grieķijas atsākt eksportu

Krievija plāno atļaut aptuveni 20 uzņēmumiem no Ungārijas, Kipras un Grieķijas atsākt eksportu uz Krieviju pēc Eiropas Savienības (ES) sankciju atcelšanas, vēsta ārvalstu mediji.

Krievija, kas pērn 7.augustā noteica importa aizliegumu lielākajai daļai pārtikas produktu no ES, ASV un citām rietumvalstīm, kas atbalstījušas sankcijas pret Maskavu, plāno atļaut Kiprai, Ungārijai un Grieķijai atgriezties tirgū.

Krievijas Federālā veterinārā un fitosanitārā uzraudzības dienesta “Rosseļhoznadzor” vadītājs Sergejs Dankverts otrdien apliecināja, ka Maskava varētu atļaut 15 Ungārijas un dažiem Grieķijas un Kipras ražotājiem atgriezties Krievijas tirgū, kas apliecina, ka saraksts varētu paplašināties.

“Pārbaudes turpinās un šis skaits varētu tikai palielināties,” izteicās Dankverts.

Dienesta vadītājs gan atteicās sniegt komentārus par termiņiem, kad varētu tikt atcelts pārtikas embargo, bet skaidri un gaiši lika noprast, ka atgriešanās Krievijas tirgū pēc sankciju atcelšanas ES pārtikas ražotājiem nebūs viegla.

Jau iepriekš ziņots, ka intensīva diskusija par iespējamiem risinājumiem saistībā ar pārtikas embargo notiks ar Ungāriju, Grieķiju un Kipru, kuras arī bijušas iniciatores attiecību uzlabošanai ar Krieviju.

Dankverts norādīja, ka šobrīd netiek veiktas nekādas sarunas ar ES par pārtikas embargo atcelšanu. Tikmēr ES ir ierosinājusi paplašināt sankcijas pret Krieviju, jo tā nav izdarījusi pietiekami daudz, lai palīdzētu īstenot miera līgumu Ukrainas austrumos, par ko vienojās februārī.

“Rosseļhoznadzor” vadītājs atzīmēja, ka aptuveni 6000 Eiropas uzņēmumi pirms sankciju noteikšanas eksportēja pārtikas produktus uz Krieviju un tagad šie produkti aizstāti ar piegādēm no Latīņamerikas, Āfrikas un Āzijas, kā arī citām valstīm.

“Mūsu veikalos jau tagad var atrast sieru no Urugvajas un Paragvjas, piena produktus no Čīles un virkni Āfrikas valstu produkciju, īpaši Tunisijas un Marokas, kas ir palielinājušas austeru piegādēs,” apliecināja Dankverts.

Jau vēstīts, ka vairākos desmitos uzņēmumu Grieķijā un Ungārijā uzsāktas augļu un dārzeņu kvalitātes pārbaudes, lai pēc ES sankciju un Krievijas embargo atcelšanas, produkti pēc iespējas ātrāk nonāktu Maskavu veikalu plauktos.