ES apsver nepieciešamību atjaunot tirdzniecības saites ar Krieviju

Eiropas Savienība (ES) apsver iespēju atjaunot pašlaik apgrūtinātās tirdzniecības saites ar Krieviju, norādījusi Krievijas Finanšu ministrija(FM).

“ES pakāpeniski sāk realizēt nepieciešamību atjaunot tirdzniecības attiecības ar Krieviju, atgriežoties situācijā pirms Ukrainas krīzes”, trešdien pavēstīja Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs.

“Mūsu partneri Briselē, kuri pirmie reaģēja ar vienpusējām sankcijas un draudīgiem paziņojumiem uz mūsu atteikumu atbalstīt apvērsumu Kijevā un atbalstīt Krimas iedzīvotājiem, pakāpeniski sāk pārdomāt savu nostāju,” sacīja Lavrovs.

Ministrs norādīja, ka Eiropas saprot, ka viss notikušais palicis pagātnē un pamazām jāatgriežas pie sarunām ar Krieviju, Ukrainu un ES par tālāko rīcību.

“Sarunās tiek apspriestas problēmas un viņi ir piekrituši strādāt pie precīzām lietām, kas attiecas uz muitas un fitosanitāriem aspektiem, kā arī tehniskiem noteikumiem,” piebilda ministrs.

Jau vēstīts, ka ņemot vērā Krievijas agresiju Ukrainā, ES noteikusi pret valsti ekonomiskās sankcijas.

Rietumu sankcijas Krieviju ir novedušas pie smagas ekonomiskās krīzes un rubļa sabrukuma, kas pērn gandrīz par 50% zaudēja savu vērtību attiecībā pret ASV dolāru.