Krievija gatava atcelt Ukrainas lidmašīnām noteikto aizliegumu

Krievija gatava veikt soli pretī Ukrainai un atcelt aizliegumu valsts lidmašīnām šķērsot Krievijas gaisa telpu.

Krievijas transporta ministrs Maksims Sokolovs atzinīgi novērtējis Ukrainas aviokompānijas lūgumu atļaut tai veikt lidojumus uz Krieviju nākamajā ziemas sezonā, norādot, ka ministrija ir gatava konsultācijām.

“Jebkurā gadījumā, mēs priecājamies par jebkuru soli pareizajā virzienā, ja tas attiecas uz pārvadājumu nodrošināšanu. Viss ir atkarīgs no Ukrainas aviācijas iestāžu nostājas,” pavēstīja Sokolovs.

Ministrs norādīja, ka ir ļoti svarīgi, lai tiktu saglabāta pašreizējā proporcija Krievijas un Ukrainas kopējā gaisa pārvadājumu ziņā:”Ja šīs proporcijas saglabājas, tad mēs vienmēr esam gatavi spert soli uz priekšu,” piebilda Sokolovs.

Jau vēstīts, ka Krievijas varas iestādes gatavas uzsākt sarunas par aizlieguma atcelšana, kas attiecas uz lidojumiem starp Krieviju un Ukrainu.

Pirmdien Ukrainas aviokompānija pieprasīja atvērt gaisa navigāciju lidojumiem Kijeva- Maskava, Odesa- Maskava un Kiveja – Sanktpēterburga, uz ko Krievija aicinājusi atļaut lidojumus starp Kijevu- Maskavu, un Ļvovu-Maskavu.

Kā zināms, Krievija nesen paziņoja, ka no 25. oktobra slēgs savu gaisa telpu Ukrainas aviosabiedrībām, kā atbildi Ukrainai, kura “melnajā sarakstā” iekļāva vairākas Krievijas aviokompānijas.

Rīkojoties saskaņā ar Krievijas premjerministra Dmitrija Medvedeva norādījumiem, federālā transporta aģentūra tika lūgta informēt Ukrainas aviosabiedrības, kas nodrošina lidojumus uz Krieviju, ka tām no 25. oktobra tiks aizliegts izmantot Krievijas gaisa telpu.

Uz Maskavas rīcību reaģējusi arī Ukraina, kas pieņēmusi identisku lēmumu – tā paziņojusi, ka sākot no 25. oktobra pārtrauks visus tiešos lidojumus no un uz Krieviju.