Kravu pārvadātāji dod priekšroku oriģinālām rezerves daļām

Domājot par pārvadājumu drošību un finanšu resursu ekonomiju, kravu pārvadāšanas uzņēmumi Latvijā arvien biežāk transporta remontam izvēlas iegādāties oriģinālās rezerves daļas. Tas liecina par pārvadājumu uzņēmumu ilgtermiņa domāšanas attīstību un ļauj justies drošāk uz ceļa arī citiem satiksmes dalībniekiem.

Kā apliecinājuši vairāki autopārvadājumu firmu pārstāvji, transporta remonts vienmēr ir saistīts ar samērā lieliem izdevumiem, tādēļ pirmā reakcija šādos gadījumos ir doma par lētāko remontdarbu un rezerves daļu iegādi. Taču, kā pierādījusi gadu gaitā gūtā pieredze, lētākais ne vienmēr ir izdevīgākais, un jomā, kur transports ir pats būtiskākais biznesa elements, taupīt uz rezerves daļām nozīmē daudzkārt pārmaksāt. Turklāt šādi – nekvalitatīvi – aprīkotas automašīnas ir nedrošas un nav prognozējams rezerves daļu mūža ilgums. Reti kurš nopietns uzņēmums to var un vēlas atļauties.

Transportlīdzekļu oriģinālo rezerves daļu tirdzniecības uzņēmuma „Truckers” valdes loceklis Andis Lapiņš apliecina, ka kravas pārvadājumu jomā situācija ir strauji uzlabojusies. „Ja vēl pirms pāris gadiem uzņēmumi tik lielu vērību nepiegrieza rezerves daļu ražotājam un kvalitātei, tad tagad situācija ir mainījusies. Uzņēmumi rūpīgi plāno transporta remontus, vēršoties pie mums pēc padoma un jau laikus pasūtot nepieciešamās rezerves daļas no oriģinālajiem ražotājiem. Rūgtā pieredze ir apliecinājusi, ka šī nav joma, kurā vajadzētu taupīt. Būtiska ir kvalitāte un garantija,” norāda Andis Lapiņš.

Arī uz šosejas kvalitatīvi aprīkotas automašīnas ir daudz drošākas, līdz ar to uzņēmumi, izvēloties oriģinālās rezerves daļas, ne vien ir kļuvuši ilgtermiņā ekonomiskāki, domājot par savu biznesu, bet arī ir sociāli atbildīgi. Un sabiedrība to novērtē.