Lidmašīnu kavēšanās kompensācijas pasažieriem jāsedz no pašu kabatas

Kā BNA jau ziņoja pagājušajā nedēļā, Eiropas Parlaments (EP) atbalstīja tiesību aktus, kas sakārtotu situāciju aviopārvadājumu kavēšanās un atcelšanas kompensāciju jomā. Ierosinātās izmaiņas skaidri nosaka, kādos gadījumos aviokompānijām jāmaksā kompensācijas pasažieriem.

Šī ziņa ir krietni satraukusi pasažierus Latvijā, jo nacionālā aviokompānija ”airBaltic” janvāra beigās nāca klajā ar paziņojumu, ka gaidāms cenu pieaugums, ja jaunais Eiropas Savienības likums tiks pieņemts.

Kā ziņo plašsaziņas mediji, ”airBaltic” Korporatīvo komunikāciju viceprezidents Jānis Vanags arī norāda, ka cenu pieaugums nebūs liels. ”airBaltic” pārstāvis gan nevarēja precīzi pateikt, cik liels varētu būt cenu pieaugums. Viņš skaidroja, ka ierosinātie likuma labojumi nodrošina skaidrību pasažieriem, taču arī nozīmē to, ka palielinās aviokompānijas izmaksas, jo nav iespējams paredzēt tādas dabas parādības kā vulkāna izvirdums vai sniega vētras, kas pēdējos gados nereti aizkavē lidojumu darbību. Tā kā kompānijas vienīgie ienākumi ir no pasažieriem, ir iespējams cenu pieaugums.

Viņš izteicās, ka pēdējos gados ir novērojama iepriecinoša tendence aviopārvadājumu cenām samazināties, tāpēc uz vispārējā fona biļešu cenu paaugstināšanās nevajadzētu radīt pārāk lielu ietekmi uz pasažieri.

Vanags arī uzsvēra, ka ”airBaltic” pēdējos gados mēģina īpaši rūpēties par pasažieru labklājību, jo novērtē to, ka apmierināts pasažieris kompānijai izmaksā lētāk, tāpēc kompānija cenšas nodrošināt maksimāli labu servisu.

BNA Latvia