Korekcijas valsts budžeta projektā vairs nebūs

Visticamāk Saeima reālas korekcijas valsts budžeta projektā vairs neveiks, žurnālistiem pavēstīja Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS), norādot, ka cer uz deputātu sapratni šajā jautājumā.

Kučinskis sacīja, ka, ja deputāti budžeta izskatīšanas laikā mēģinās piedāvāt savus priekšlikumus, tad korekcijas tomēr īsti nevarētu būt, jo ministriju budžetos ir iestrādāts atbalsts atsevišķām nevalstiskajām organizācijām un koalīcijas partijas jau bija vairāk vai mazāk iesaistītas un rēķinājās ar šāda veida procesu.

„Kad budžeta likumprojekts būs nonācis izskatīšanai Saeimā, nebūs pieejami miljoniem eiro neparedzētiem gadījumiem, ko varētu pārdalīt citiem mērķiem,” pauž Ministru prezidents.

Tāpat viņš skaidro, ka, neatkarīgi no tā, ka deputāti var lūgt konkrētu summu piešķiršanu dažādiem projektiem, kas varētu gūt vairākuma atbalstu, naudu var ņemt tikai tad, ja ir no kurienes.

„Neviens nevar aizliegt deputātiem sniegt priekšlikumus, taču šajā gadījumā nav šādu finanšu rezervju,” uzsver Kučinskis.

Gan Kučinskis, gan “Vienotības” priekšsēdētājs, ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens akcentēja ka koalīcijas partiju frakcijas iekšēji vienojušās nevirzīt priekšlikumus tā dēvētajām deputātu kvotām.

Puse no ar valsts budžetu saistītajiem likumprojektiem, kas ir saskaņoti ministrijās, tiks skatīti šodien valdības sēdē.

Kā ziņots, kopumā valdība ministriju prioritārajiem pasākumiem 2018. gada budžetā sadalījusi 345 miljonus eiro. Vislielākais finansējuma pieaugums paredzēts veselības nozarei – 200 miljonu eiro apmērā.

Foto: Saeimas kanceleja