Koalīcijas partijas pieņems lēmumu par vēl vienu konkursu uz VID vadītāja amatu

Koalīcijas partijas pirmdien, 22.augustā, varētu pieņemt galīgo lēmumu izsludināt vēl vienu konkursu uz Valsts ieņēmumu dienesta (VID) vadītāja amatu. Viens no aktuālākajiem jautājumiem partiju vidū – VID vadītāja atalgojums.

Zaļo un zemnieku savienība, “Vienotība” un Nacionālā apvienība pirmdien koalīcijas sadarbības padomes sēdē plāno vienoties par turpmāko rīcību saistībā ar konkursu uz VID ģenerāldirektora amatu, tai skaitā par VID vadītāja atalgojumu, kurš minēts kā viens no iemesliem, kāpēc pirmais konkurss noslēdzās bez rezultātiem. Tikmēr opozīcijas partijas “No sirds Latvijai” uzskata, ka lielo iestāžu vadītājus vajadzētu nominēt prezidentam.

Kā LTV raidījumā “Rīta panorāmā” atzina Nacionālās apvienības pārstāvis Gaidis Bērziņš, līdztekus jaunā VID vadītāja konkursa izsludināšanai aktuāls jautājums ir arī dienesta ģenerāldirektora atalgojums. VID vadītāja algas palielināšanu līdz finanšu ministres Danas Reiznieces – Ozolas (ZZS) ieteiktajiem 8000 eiro galīgās vienošanās vēl nav un arī Nacionālā apvienība neizskatīja konkrētus ciparus.

Bērziņš norādīja, ka, salīdzinot ar minimālo algu vai skolotāju atalgojumu, 8000 eiro ir nesamērīgs cipars, bet, no otras puses, līdz šim nav izdevies atrast VID vadītāju, un ir skaidrs, ka privātais sektors pārpērk labus speciālistus, tāpēc ir jādomā, kā var piesaistīt speciālistu ar lielāku atalgojumu.

Savukārt partijas “Vienotība” pārstāvis Edvards Smiltēns uzsvēra, ka ir jāanalizē, kāpēc neviens nevēlējās ieņemt VID vadītāja amatu. Viņaprāt, iemesli slēpjas ne tikai atalgojumā. Tāpat viņš uzsvēra, ka partijai neesot sava favorīta, kandidāta šim amatam, tāpēc partija ir gandarīta par atklāta konkursa rīkošanu.

Savukārt opozīcijā esošās partijas “No sirds Latvijai” pārstāvis Ringolds Balodis Latvijas Radio sacīja, ka problēmas atrast labu iestādes vadītāju saistītas ar valsts pārvaldi kopumā. Viņaprāt, atrast labu kandidātu var, rīkojot atklātu konkursu vai arī piešķirot prezidentam tiesības izvirzīt valsts iestāžu vadītājus, kurus amatā apstiprinātu Saeima, kas nozīmē, ka prezidents uzņemtos politisko atbildību par iestāžu vadītāja darbu.

Kā zināms, Valsts vides dienesta vadītāja Inga Koļegova atsaukusi savu kandidatūru uz vakanto Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektora amatu, kā rezultātā tiks rīkots jauns amata konkurss.

Ministru prezidents Māris Kučinskis ir saņēmis informāciju no Finanšu ministrijas par līdzšinējās kandidātes Valsts vides dienesta vadītājas Ingas Koļegovas lēmumu atteikties kandidēt uz šo amatu. Tāpēc, ņemot vērā radušos situāciju, nolemts rīkot jaunu konkursu uz šo amatu.

Foto: VID