Lielākā daļa pašvaldību atsaucīgas algu paaugstināšanai bērnudārzu skolotājiem

Vairums Latvijas pašvaldību ir apņēmušās paaugstināt pirmsskolas pedagogu algas, savukārt skaidrības saistībā ar šo jautājumu vēl nav 34 pašvaldībās.

Kā pirmdien intervijā LTV raidījumam “Rīta Panorāma” atklāja Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) pārstāve Inga Vanaga, līdz šim 85 no 119 atsaukušas arodbiedrības aicinājumam paaugstināt bērnudārzu pedagogu algas no 420 līdz 620 eiro mēnesī par slodzi, vairums paudušas gatavību to darīt no septembra, savukārt deviņas pašvaldības apņēmās maksāt 680 eiro, bet Carnikava un Ropaži pat 800 – 1000 eiro mēnesī.

LIZDA pārstāve atklāja, ka Zilupe sola mēģināt palielināt algu tikai no janvāra, bet vēl 34 pašvaldības vēl nav atbildējušas, tāpēc varētu vēl parādīties jaunumi.

Viņa sacīja, ka pašlaik LIZDA jauno skolotāju atalgojuma modeli vērtē vairāk pozitīvi, bet vēlreiz to vērtēs oktobrī, kad cilvēki saskarsies ar reālo atalgojumu un reālo slodzi.

Jau ziņots, ka pēc trīs gadu sagatavošanās darbiem valdība 5.jūlijā apstiprināja jauno pedagogu darba samaksas modeli, kam, apstiprinot visus nepieciešamo dokumentu paketi, spēkā jāstājas 1.septembrī.

Vispārējās izglītības, profesionālās izglītības, interešu izglītības skolu pedagogiem atalgojuma pieaugums būs no 2016.gada 1.septembra, nosakot, ka minimālā darba samaksa par likmi būs 680 eiro. Savukārt bērnudārza pedagogiem atalgojums sākotnēji kāps līdz 620 eiro, savukārt pēc gada – līdz 680 eiro.

Foto:WerbeFabrik/https://pixabay.com/en/users/WerbeFabrik-1161770//https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/