Iekšlietu ministre: Mēs šobrīd saskaramies ar nopietnu drošības krīzi

Šobrīd vērojama situācijas saasināšanās uz Ukrainas-Baltkrievijas robežas. Latvijai tā ir ļoti neraksturīga situācija, kad divas kaimiņvalstis ieved savu bruņu tehniku Baltkrievijā, lai potenciāli uzbruktu Ukrainai. Iekšlietu ministre Marija Golubeva TV3 raidījumam “Nekā personīga” norāda, ka Latvija šobrīd saskaras ar nopietnu drošības krīzi.

Krievijas īstenotā politika šobrīd ir radījusi saspīlējumu visā Eiropā, bet situāciju kā nopietnu raksturo arī Latvijas iekšlietu ministre Marija Golubeva.

“Tas ir nopietni, un mēs saskaramies ar nopietnu drošības krīzi Eiropā. Bet tas, ka mums ir ļoti daudz informācijas, nenozīmē, ka mēs spēsim paredzēt, kas notiks rīt vai parīt,” norāda ministre.

Krievijas taktika vienmēr ir bijusi neprognozējama, un prezidentam Vladimiram Putinam šāda taktika ir tīkama, skaidro ministre. Tāpat viņa norāda, ka tāda ir arī Kremļa politika.

“Mums nevajadzētu sevi maldināt ar to, kas būs rīt, bet vajadzētu salikt scenārijus pēc tās informācijas, kas mums jau ir. Un šie scenāriji mums ir,” norāda Golubeva.

Vaicāta, vai pastāv iespēja, ka vairāk nekā 100 000, kas šobrīd it kā atrodas mācībās Baltkrievijā, varētu savus ieročus pavērst pret Latviju, Golubeva norāda, ka uzbrukums NATO valstīm pagaidām netiek prognozēts.

Foto: Saeimas kanceleja