Grieķijā gaidāmi vēl daudzi pārsteigumi, pauž EK pārstāve

Grieķijā gaidāmi vēl daudzi pārsteigumu, šorīt intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” prognozēja Eiropas Komisijas (EK) pārstāvniecības Latvijā vadītāja Inna Šteinbuka.

EK pārstāve šī brīža Grieķijas situāciju salīdzināja ar daudzdzīvokļu māju, kurā dzīvo vairākas ģimenes:”Viena ģimene nolēma pēkšņi aizņemties no daudziem, tāpēc ka grib dzīvot tāpat kā visi vai pat labāk. Pēc tam, kad ir jāatdod nauda, ģimenes galva saka saviem ģimenes locekļiem – ziniet, es jums iesaku tomēr balsot pret, jo kāpēc mums jāatdod saviem kaimiņiem un kāpēc vispār ir jāmaksā komunālie maksājumi,” sacīja Šteinbuka.

Šteinbuka ir pārliecināta, ka otrdien nekādi izšķiroši lēmumi saistībā ar Grieķijas situāciju netiks pieņemti, norādot, ka visi gaida referendumu, savukārt attiecībā uz defoltu – Grieķijai vēl ir laiks kaut ko samaksāt.

Ciprs uzsvēra, ka nedomā, ka ES vēlas, lai Grieķija tiktu izmesta no eirozonas, norādot, ka līdz ar to izmaksas varētu būt daudz lielākas. Viņš pastāstīja, ka ir gatavs runāt ar Eiropu par nepieciešamību glābt darījumu.

Jau vēstīts, ka 5. jūlijā Grieķijā notiks referendums, kurā Grieķijas iedzīvotājiem būs iespēja balsot par to, vai pieņemt vai noraidīt vienošanos ar starptautiskajiem aizdevējiem.

Tāpat Grieķijas premjerministrs apstiprināja, ka Grieķija neplāno otrdien atmaksāt 1,6 miljardu eiro lielo parāda maksājumu Starptautiskajam Valūtas fondam.