Ciprs: ja grieķi apstiprinās ES atbalsta plānu, valdībai būs jāatkāpjas

Grieķijas premjerministrs Aleksis Ciprs varētu atkāpties no amata, ja Grieķijas iedzīvotāji nobalsos par labu Eiropas Savienības (ES) piedāvātajiem noteikumiem.

Ciprs valsts televīzijā norādīja, ka viņš atkāptos, ja Grieķijas vēlētāji noraidītu viņa aicinājumu gaidāmajā referendumā nobalsot pret vienošanos, piebilstot, ka viņš nav tāds premjers, kurš jebkuros apstākļos turētos pie amata.

Pirmdienas vakarā viņš vēlreiz apstiprināja aicinājumu darījumu noraidīt:”Lielākā vēlētāju aktivitāte un balsojums pret darījumu, ir lielāka iespēja būtiski atsākt sarunās.”

“Ja Grieķijas tauta vēlas mūžīgi turpināt taupības plānus, mēs respektēsim to, taču mēs nebūsim tie, kas to veic,” sacīja Ciprs.

Ciprs uzsvēra, ka nedomā, ka ES vēlas, lai Grieķija tiktu izmesta no eirozonas, norādot, ka līdz ar to izmaksas varētu būt daudz lielākas. Viņš pastāstīja, ka ir gatavs runāt ar Eiropu par nepieciešamību glābt darījumu.

Tāpat viņš apstiprināja, ka Grieķija neplāno otrdien atmaksāt 1,6 miljardu eiro lielo parāda maksājumu Starptautiskajam Valūtas fondam.

Jau vēstīts, ka 5. jūlijā Grieķijā notiks referendums, kurā Grieķijas iedzīvotājiem būs iespēja balsot par to, vai pieņemt vai noraidīt vienošanos ar starptautiskajiem aizdevējiem.

“Mūsu pienākums ir nodrošināt nākotni mūsu valstī. Šī atbildīga liek mums atbildēt uz starptautisko kreditoru uzstādīto ultimātu caur Grieķijas tautas gribu,” uzrunājot valsts iedzīvotājus, televīzijā sacīja Ciprs.

Premjers norādīja, ka ievēros balsojuma iznākumu, taču vienlaikus uzsvēra, ka starptautiskie partneri pieprasa nepārprotami pārkāpt Eiropas sociālos noteikumus un pamattiesības.