Krievija varētu aizliegt ziedu importu

Krievija varētu tomēr apsvērt domu pārtikas embargo sarakstā iekļaut arī ziedus, intervijā apliecināja Krievijas federālā veterinārā un fitosanitārā uzraudzības dienesta “Rosseļhoznadzor” pārstāvis Aleksejs Aleksenko.

“Daudzas citas valstis ir gatavas sniegt mums ziedus, un šajā gadījumu mūsu nozare sāks lēnām atgūties. Tāpat ir bijuši pieprasījumi ziedu importam tieši no Latīņamerikas, nevis Nīderlandes,” otrdien publicētajā intervijā sacīja Aleksenko.

Kā transporta mezgls Nīderlande eksportē lielu daudzumu ziedu un produktu no Eiropas un Latīņamerikas uz Krieviju. Pērn Nīderlande uz Krieviju importēja 4700 tonnu puķu sīpolu, sakņu un citu ziedu produktus 38 miljoni eiro vērtībā.

Jau vēstīts, ka publicējot Krievijas pārtikas embargo sarakstu, kurš sevī ietver liellopu gaļu, cūkgaļu, augļu un dārzeņu produktu, mājputnu gaļas, zivju, siera, piena un piena produktu importa aizliegumu no Eiropas Savienības (ES), ASV, Austrālijas, Kanādas un Norvēģijas, tika pieļauts, ka saraksts varētu tikt paplašināts ar vairākām citām pārtikas precēm.

Krievijas prezidents Vladimirs Putins trešdien paziņojis, ka Krievija nolēmusi pagarināt pārtikas embargo pārtikas produktiem no Eiropas Savienības (ES) uz vienu gadu. Lai gan pārtikas embargo saraksts aizvien ietver tas pašas preces, kuras tur tika ierakstītas pērn, kad tika noteikts importa aizliegums, tiek apsvērta doma to paplašināt ar konservētiem zivju produktiem, šokolādi un ziediem. Tāpat tika izteikts, ka Krievija varētu aizliegt importēt Eiropas vīnu un konditorejas izstrādājumus.

Pagaidām gan pārtikas embargo sarakstā oficiāli nav iekļauts neviens no minētājiem priekšlikumiem.