FKTK apturējusi kāda maksājumu pakalpojumu sniedzēja darbību

Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) padome pieņēmusi lēmumu ar 2014.gada 21.februāri plkst.00.00 uz laiku apturēt maksājumu iestādes «RFM Transfer Latvia» maksājumu pakalpojumu sniegšanu. Šāds lēmums pieņemts, jo SIA «RFM Transfer Latvia» neizpilda visas Maksājumu pakalpojumu un elektroniskās naudas likumā noteiktās prasības, raksta Apollo.lv.

FKTK lēmums paredz, ka no š.g. 21.februāra plkst.00.00 SIA «RFM Transfer Latvia» nevar veikt maksājumu pakalpojumus, pieņemot jaunus klientu maksājumu uzdevumus. Tomēr sabiedrībai ir tiesības pēc esošo klientu rīkojuma, atskaitīt uzņēmuma kontā iesaldētos līdzekļus uz klienta kontu citā kredītiestādē vai izsniegt līdzekļus skaidrā naudā. SIA «RFM Transfer Latvia» nekavējoties jāinformē klienti par maksājumu pakalpojumu sniegšanas apturēšanu.

Vienlaikus sabiedrības ieraksts reģistrēto iestāžu reģistrā ir saglabāts, un līdz ar pieprasīto dokumentu iesniegšanu un vēlreiz pārliecinoties par sabiedrības darbības atbilstību Maksājumu pakalpojumu un elektroniskās naudas likuma un citu normatīvo aktu prasībām, FKTK varēs lemt par uzlikto ierobežojumu atcelšanu.