Enefit sāk elektrības tirdzniecību Somijā

No šodienas, 21. marta, Igaunijas energokompānija Eesti Energia uzsāk elektroenerģijas tirdzniecību Somijas mājsaimniecībām, izmantojot Enefit zīmolu. Tādējādi Somija kļūst par piekto tirgu, kurā uzņēmums tirgo elektroenerģiju. Enefit piedāvājums Somijas patērētājiem būs balstīts aktīvā mobilo pakalpojumu izmantošanā un iezīmē pirmo soli virzienā uz aktīvāku mājsaimniecību tirgus apgūšanu, kas paredz arī piedāvājuma izstrādi Latvijas patērētājiem.

Saskaņā ar Eesti Energia valdes priekšsēdētāja Hando Sutera teikto, vienots elektroenerģijas tirgus Skandināvijā un Baltijā sniedz iespēju piedāvāt uzņēmuma pakalpojumus arī Somijā. “Elektroenerģijas tirgus Somijā jau ilgstoši uzrāda ļoti augstus darbības rezultātus un ir kļuvis par piemēru, uz ko tiekties citām valstīm, atverot savus enerģijas tirgus. Neskaitot Igauniju, Somija būs viena no pirmajām valstīm pasaulē, kurā tiks izmantota vienota informācijas aprites sistēma, kas ietvers visus enerģijas pārdošanas un piegādes līgumus, kā arī klientu patēriņa datus. Tas ievērojami paātrinās un atvieglos tirdzniecības procesus visiem tirgus dalībniekiem, kā arī nodrošinās vienlīdzīgas iespējas pakalpojumu piedāvājumu sniegšanai klientiem. Tāpat arī somi ir vieni no Eiropā aktīvākajiem patērētājiem attiecībā uz tirgotāju maiņas biežumu. Somijas patērētāju interese par jauniem elektroenerģijas tirgotājiem ir ļoti augsta, un viņi ir atvērti izmēģināt dažādus inovatīvus risinājumus,” skaidro H. Suters.

Enefit piedāvājums Somijas patērētājiem ir pieejams ar mobilās lietotnes un vienkāršas interneta platformas starpniecību. «Mūsu klienti Igaunijā jau ir pieraduši visus ar elektroenerģijas iegādi saistītos jautājumus risināt digitālajos kanālos. Tāpēc arī Somijā vēlamies pieturēties pie šī abpusēji efektīvā risinājuma,» norāda H. Suters un piebilst, ka arī Somijā kopumā pašlaik ir aktuāla pāreja uz mobilajām lietotnēm gan banku, gan komunikācijas sektorā.

Uzņēmuma mērķis Somijas tirgū ir kļūt par elektroenerģijas tirgotāju telefonā. Ar mobilās lietotnes palīdzību Enefit klienti varēs analizēt un pārvaldīt savu elektroenerģijas patēriņu, sekojot līdzi, kad izdevīgāk patērēt enerģiju un tā samazināt savus elektrības rēķinus. Tāpat arī izvēlēties un noslēgt līgumu par elektroenerģijas iegādi varēs gan mobilajā telefonā, gan apmeklējot interneta vietni. Šis risinājums jau ir pārbaudīts Igaunijā un Eesti Energia klienti, kuri izmanto šādu mobilo lietotni, spēj savus ikmēneša elektrības rēķinus samazināt līdz pat 15%.

Somijā mājsaimniecībām ir pieejami trīs Enefit elektroenerģijas iegādes risinājumi: fiksētas cenas līgums, līgums ar elektroenerģijas cenas piesaisti Nord Pool biržai un līgums ar kombinētu risinājumu, kur enerģijas iegāde notiek par biržai piesaistītām cenām, bet ar fiksētiem cenu griestiem.

Ieiešana Somijas elektroenerģijas tirgū ir daļa no Eesti Energia stratēģiskā mērķa – paplašināt savu darbību ārpus Baltijas valstīm, kļūstot par nozīmīgu enerģijas tirgotāju un energo risinājumu piegādātāju Baltijas jūras reģionā. Šī plāna ietvaros jau pavisam drīz tiks uzsākta enerģijas tirdzniecība Zviedrijā, kā arī tuvākā gada laikā Skandināvijā gūtā pieredze tiks izmantota, lai apgūtu Latvijas mājsaimniecību tirgu.

Foto: Pixabay