Dzīves dārdzība un komunālie maksājumi – galvenie iemesli, kas rada piesardzību nekustamā īpašuma tirgū

Visbiežāk iedzīvotāji kā iemeslu, kāpēc viņi izvēlējušies pārdot savu īpašumu, min finansiālos apstākļus, norāda Nopirksim.lv konsultants Mārtiņš Ozols.

Kā norāda M. Ozols, finansiālie apstākļi daudziem šajā gadā likuši pārdot savu īpašumu vai nomainīt to pret mazāku. “Un šie paši iemesli – dzīves dārdzība, komunālo izmaksas, neskaidrība par nākotni un saviem ienākumiem, – ir tie, kas lielai daļai arī šobrīd rada grūtības iegādāties savu mājokli,” atzīst eksperts.

Viņš norāda, ka inflācijas aspekts joprojām ir klātesošs lēmumos par nekustamā īpašuma pārdošanu vai iegādi. “Ir arī grūti pateikt, kad situācija varētu uzlaboties, ņemot vērā, ka inflācija joprojām ir augsta un nav zināms, kas mūs gaida šajā ziemas periodā,” piebilst M. Ozols.

Arī nesenā Luminor aptauja rāda, ka šajā ekonomiski sarežģītajā laikā iedzīvotājus Latvijā visvairāk satraucis tieši apkures un citu komunālo maksājumu kāpums, kā arī elektrības un pārtikas cenu pieaugums.

“Aptaujas dati liecina, ka iedzīvotāji šogad visvairāk bijuši nomākti par izdevumiem, kas saistīti ar pamatvajadzību apmierināšanu – maksājumiem, kas saistīti ar dzīvesvietu un tās apkuri aukstajos ziemas mēnešos, elektrību un pārtiku. Šāds rezultāts ir likumsakarīgs, jo šī gada sākumā, kad inflācija sasniedza augstāko punktu, tieši izdevumi par mājokli un pārtiku bija kāpuši visvairāk – gada laikā komunālie maksājumi auga teju uz pusi, bet par pārtiku par ceturto daļu. Lai gan patlaban inflācija ir sākusi samazināties, tomēr izdevumu slogs mājsaimniecībām turpina būt ievērojams,” atzīst Luminor bankas vadītāja Latvijā Kerli Vares.

Apkures un citu komunālo maksājumu kāpumu kā pirmo izvēli, kas visvairāk satraukusi, norādījuši 29% aptaujāto. Kā otrā izvēle visbiežāk norādīta elektrības cenu pieaugums, kas sarūgtinājis tikpat lielu skaitu respondentu (29%), bet kā trešā izvēle visbiežāk minēts pārtikas cenu pieaugums, kas sarūgtinājis teju katru ceturto (24%) Latvijas iedzīvotāju. Aptaujātos nomācis arī degvielas cenas kāpums, izdevumi par medicīnas pakalpojumiem, kā arī cenu pieaugums par apģērbu un apaviem.

M. Ozols uzsver, ka Nopirksim.lv priekšrocība ir tāda, ka tā iegādāsies visu. Nopirksim.lv, ja tas nepieciešams, Jūsu vietā var nomaksāt arī hipotekāro kredītu. Nekustamais īpašums var būt arī sliktā tehniskā stāvoklī, remontējams, restaurējams, vai pat nojaucams. Nopirksim.lv iegādājas arī īpašumu reālās un domājamās daļas.

Par īpašumiem samaksa parasti tiek nodrošināta dažu dienu laikā, atkarībā no darījuma sarežģītības. Tāpat arī tiek sniegta palīdzība dokumentu noformēšanā – visi darījumi tiek kārtoti oficiāli ar zvērināta notāra palīdzību un ar ierakstu Zemesgrāmatā.

Plašāka informācija un pieteikuma anketa >>> http://www.nopirksim.lv/