Latvija Dienvidkorejai varētu kļūt par durvīm uz Eiropas tirgu

Latvija Dienvidkorejai varētu kļūt par durvīm uz Eiropas tirgu, šorīt intervijā Latvijas Radio sacīja ekonomikas ministre Ilze Indriksone (Nacionālā apvienība).

Šā gada 13. jūlijā Gyeonggi provincē (Korejas Republikā) ekonomikas ministre Ilze Indriksone un Korejas Republikas Gyeonggi provinces gubernators Dong Yeon Kim parakstīja Saprašanās memorandu par sadarbību jaunuzņēmumu un inovāciju jomās.

Ekonomikas ministrijas un Gyeonggi provinces Sadarbības memorands paredz abpusēju atbalstu jaunuzņēmumu tīkla paplašināšanai, attīstībai un ienākšanai Latvijas un Dienvidkorejas tirgos, kā arī sadarbību ilgtspējīgas inovācijas, jauno tehnoloģiju, viedās mobilitātes un digitalizācijas jomās.

Kā Latvijas Radio izteicās Indriksone, Dienvidkoreja investīcijām izvēlēta, jo tā ir tehnoloģijām bagāta un attīstīta valsts. “Tā ir ļoti atvērta sadarbībai arī Eiropas virzienā,” norādīja ministre.

Vizītes ietvaros tika parakstīts arī Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras un Korejas investīciju organizācijas “Eugene Capital and Securities” Saprašanās memorands par sadarbību investīciju piesaistes jomā, kā arī Latvijas Ķīmijas un farmācijas uzņēmēju asociācijas un Korejas Biotehnoloģiju nozares organizācijas Saprašanās memorands par sadarbību biofarmācijas nozarē un veselības aprūpes sistēmā.

“Mēs redzam arī iespēju mūsu stratēģiskajās nozarēs, biotehnoloģijās, biomedicīnā, kas ir ļoti stipri attīstītas Dienvidkorejā, sadarboties tehnoloģiju pārneses jautājumos,” sacīja Indriksone.

Viņa pauda, ka, lai gan Dienvidkoreja šķiet tāla, sveša un mazliet problemātiska, Ekonomikas ministrija saredz labu iespēju Latvijai kļūt par “durvīm uz Eiropas tirgu” arī Dienvidkorejai.

Foto: Ekonomikas ministrija