Kanāda Latvijas aizsardzībā ieguldīs 2,6 miljardus dolāru, norāda Mūrniece

Kanāda Latvijas aizsardzībā ieguldīs 2,6 miljardus dolāru, šorīt intervijā LTV raidījumā “Rīta panorāma” sacīja aizsardzības ministre Ināra Mūrniece (Nacionālā apvienība).

Kā zināms, pagājušā gada NATO samitā Madridē Latvijas un Kanādas aizsardzības ministri parakstīja kopīgu deklarāciju par Kanādas vadītās NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupu palielināšanu no bataljona līdz brigādes līmenim. Nesen tika paziņots, ka Kanāda dubultos Latvijā izvietoto karavīru skaitu.

Kanāda vada NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupu, kas izvietota Latvijā kopš 2017. gada. Šobrīd to veido vairāk nekā 1700 karavīru no Albānijas, Čehijas, Itālijas, Polijas, Kanādas, Melnkalnes, Slovākijas, Slovēnijas, Spānijas, Islandes un Ziemeļmaķedonijas, kas rotācijas kārtībā pilda dienesta pienākumus Latvijā. Latvijā izvietotā kaujas grupa ir kļuvusi par vismultinacionālāko NATO militāro vienību.

“Esam nonākuši līdz konkrētiem pasākumiem, lai nostiprinātu NATO austrumu flangu. Šoruden, piemēram, Kanādas armija Latvijā nogādās 15 “Leopard” tankus, bet tuvāko gadu laikā sabiedroto klātbūtne šeit palielināsies,” sacīja Mūrniece.

Pēc viņas sacītā, Kanādas paustā apņemšanās vairāk nekā divas reizes palielināt Latvijā izvietoto Kanādas karavīru skaitu līdz 2026. gadam ir skaidrs un nepārprotams apliecinājums Kanādas nodomam stiprināt ne tikai Latvijas, bet arī visa NATO austruma flanga drošību un aizsardzības spējas. Tāpat Kanāda Latvijas aizsardzībā tuvāko gadu laikā apņēmusies ieguldīt 2,6 miljardus Kanādas dolāru (1,76 miljardi eiro),

“Esmu gandarīta arī par to, ka tiek stiprināta Baltijas valstu gaisa telpa, kur papildus Baltijas gaisa telpas patruļām nāk klāt gaisa aizsardzības sistēmas. […] Latvija ir kļuvusi daudz drošāka nekā tas bija pirms gada,” uzsvēra ministre.

Foto: Valsts kanceleja