Covid-19: Valdība šodien varētu lemt par jauniem ierobežojumiem

Šodien, 29. decembrī, notiks kārtējā valdības un Krīzes vadības padomes kopsēde, kurā tiks pārrunāta aktuālā epidemioloģiskā situācija valstī un, iespējams, lemts par jauniem ierobežojumiem Covid-19 izplatības mazināšanai.

Sēde attālinātā režīmā notiks plkst.10.

Sēdes laikā plānots uzklausīt Veselības ministrijas sagatavoto informāciju par aktuālo epidemioloģiskās drošības situāciju un veselības aprūpes sistēmas kapacitāti un noslodzi, testēšanu, kā arī situāciju ģimenes ārstu praksēs.

Tāpat sēdē tiks uzklausīta aktuālā informācija par vakcināciju pret Covid-19.

Iespējams, Ministru kabinets arī lems par jauniem ierobežojumiem. Jau iepriekš Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) atzina, ka gadījumā, ja desmit dienu laikā nemainīsies epidemioloģiskā situācija, būs jāievieš plaši pārvietošanās ierobežojumi.

“Mums ir jāsaprot, ka situācija ir mūsu pašu rokās. Mēs saprotam, ka mediķi ir pilnīgi pārslogoti, slimnīcas ir krīzes situācijā. Ja mēs nepulcējamies, neciemojamies, nekontaktējamies, mēs varēsim saslimstību samazināt,” sacīja premjers.

Viņš norādīja, ka sabiedrībai jābūt gatavai, ka, iespējams, ja nekas nemainīsies, būsim spiesti ieviest pārvietošanās ierobežojumus.

“Nav vairs daudz ierobežojumu, ko vēl varam ieviest – ir palikuši tikai pārvietošanās ierobežojumi un komandantstunda, pie šo scenāriju vērtēšanas strādā operatīvās vadības grupa,” sacīja veselības ministre Ilze Viņķele.

“No jauniem ierobežojumiem ir jēga tad, ja tos ievēro un kontrolē. Ja kādus striktākus ierobežojumus piemēro, tad jādomā, kā tas tiks kontrolēts. Ieviešot kaut ko, ko nespēsim kontrolēt, varam panākt tikai pretēju efektu,” turpināja ministre.

Covid-19 izplatības ierobežošanai valstī no 9.novembra līdz 11.janvārim izsludināta ārkārtējā situācija un noteikta virkne ierobežojumu.

Foto: Valsts kanceleja