Sejas maskas turpmāk būs jāvalkā arī dabas takās un pie vides objektiem

Sejas aizsargmaskas turpmāk būs jālieto arī dabas takās un pie vides objektiem, kur nav iespējams nodrošināt distancēšanos starp cilvēkiem.

Valdība otrdien lēma, ka sejas maskas ikvienam no 7 gadu vecuma būs jāvalkā dabas takās, muzeju ārtelpās un pie vides un dabas objektiem, ja tur atrodas liels skaits cilvēku.

“Cilvēkiem, uzturoties dabas takās vai aplūkojot publiskus svētku objektus, gadījumos, kad nav iespējams ievērot distanci, ir jālieto sejas maskas,” norādīja veselības ministre Ilze Viņķele.

Pēdējā laikā ir novērojama tendence, ka cilvēki aktīvi izmanto iespējas apmeklēt dažādas apskates vietas, kā rezultātā notiek cilvēku drūzmēšanās un ir apgrūtināti ievērot distanci. Konkrētā objekta īpašniekam šādas situācijas būs jāparedz un jāizvieto norādes par sejas maskas obligātu lietošanu.

Tāpat tuvojoties svētkiem, pašvaldībās ir aizliegtas uguņošanas. “Tuvojoties svētkiem, pašvaldībās ir aizliegtas uguņošanas, lai izvairītos no cilvēku pulcēšanās. Turklāt katrs cilvēks, kurš šobrīd var gūt savainojumus, ir jastacionē, tādējādi viņš ir gan pakļauts riskam inficēties ar Covid, gan var noslogot slimnīcu resursus,” sacīja Viņķele.

Tikmēr premjers Krišjānis Kariņš (JV) norādījis, ka sabiedrībai ir jāsaprot – ja situācija [ar Covid-19 izplatību] nemainīsies, mēs būsim spiesti lemt par plašākiem kustības ierobežojumiem: “Ir jāgatavojas šādai iespējai, bet atgādinu, ka mūsu visu spēkos ir mainīt šo situāciju.”

“Diemžēl Covid-19 situācija mūsu valstī joprojām neuzlabojas. Slimnīcas jau ir tādā stresa stāvoklī, ka akūto pacientu uzņemšana ir apgrūtināta. Mums ir iespēja šo situāciju mainīt, ja ievērosim visus noteikumus,” uzsvēra premjers.