Ciprs aicina tautu referendumā balsot pret aizdevēju nosacījumiem

Neskatoties uz to, ka Grieķijas valdība paudusi gatavību pieņemt teju visus starptautisko aizdevēju nosacījumus, svētdien plānotais referendums par kreditoru reformu priekšlikumiem notiks kā iecerēts, trešdien paziņojis Grieķijas premjerministrs Aleksis Ciprs.

Uzrunājot tautu, Ciprs atkārtoti aicinājis tai referendumā balsot pret starptautisko aizdevēju nosacījumiem.

Ciprs solīja aizsargāt grieķu noguldījumus, pensijas un algas, norādot, ka valdība varētu rast risinājumu krīzei pēc svētdienas balsojuma.

Tāpat viņš apliecināja, ka balsojums pret kreditoru priekšlikumiem nenozīmē “nē” Eiropai un Grieķijas izstāšanos no eirozonas.

Nobeigumā Ciprs pateicās Grieķijas iedzīvotājiem par viņu pacietību, sacīdams:”Mīļie cilvēki, grieķi, es vēlos pateikties jums no visas sirds par vēsu prātu, ko jūs spējat saglabāt visas nedēļas garumā un apliecinu, ka šī situācija vairs ilgi neturpināsies.”

Jau vēstīts, ka Grieķijas premjerministrs Aleksis Ciprs nosūtījis divu lapu garu vēstuli kreditoriem, kuru starpā ir Eiropas Centrālā banka, Starptautiskais Valūtas fonds un citas eirozonas valstis, kurā raksta, ka Grieķija ir gatava pieņemt vienošanos, kuru nedēļas nogalē izklāstīja kreditori, veicot nelielas izmaiņas galvenajos punktos, piemēram, attiecībā uz pensiju samazināšanu un nodokļu palielināšanu.