Reirs: Grieķijā gaidāmais referendums būs balsojums par palikšanu eirozonā

Grieķijas valdība ir zaudējusi Eiropas uzticību, bet svētdien gaidāmais referendums būs balsojums par palikšanu eirozonā, ceturtdien LTV raidījumā “Rīta Panorāma” sacīja finanšu ministrs Jānis Reirs (V).

Intervijā ministrs norāda, ka Grieķijas uzvedība ir ļoti dīvaina, jo, neskatoties uz to, ka Grieķijas valdība paudusi gatavību pieņemt teju visus starptautisko aizdevēju nosacījumus, svētdien plānotais referendums par kreditoru reformu priekšlikumiem notiks un Grieķijas premjerministrs Aleksis Ciprs aicinājis tautu balsot pret kreditoru priekšlikumiem.

Ministrs atgādina, ka gandrīz trīs mēnešu laikā eirozonas ministri centušies palīdzēt Grieķijai, 19 reizes tiekoties klātienē un vairākas reizes rīkojot telekonferences, taču šobrīd esot skaidrs, ka Grieķija ir zaudējusi uzticību.

“Šie pieci mēneši no Grieķijas puses bija “šantāžas un blefa laiki”. Mēs varam vērot, kas notiek pašā Grieķijā, kā valdība lieto melus un blefu, piemēram, aicinot svētdien referendumā balsot pret aizdevuma programmu, solot, ka tad sarunas ar aizdevējiem turpināsies un valsts paliks eirozonā, taču tā nebūs. Tie ir meli, balsojums pret aizdevumu un taupības režīmu nozīmē balsojumu pret eirozonu,” sacīja Reirs.

Viņš pauda viedokli, ka kopš esošās valdības nākšanas pie varas sarunās Grieķijas puse tikai spēlējusi spēles.

Jau vēstīts, ka Grieķijas premjerministrs Aleksis Ciprs nosūtījis divu lapu garu vēstuli kreditoriem, kuru starpā ir Eiropas Centrālā banka, Starptautiskais Valūtas fonds un citas eirozonas valstis, kurā raksta, ka Grieķija ir gatava pieņemt vienošanos, kuru nedēļas nogalē izklāstīja kreditori, veicot nelielas izmaiņas galvenajos punktos, piemēram, attiecībā uz pensiju samazināšanu un nodokļu palielināšanu.

Vienlaikus, uzrunājot tautu, Ciprs atkārtoti aicinājis tai referendumā balsot pret starptautisko aizdevēju nosacījumiem.