Grieķi referendumā nobalsos pret vienošanos, uzskata Vilks

Grieķijā populisms uzvarēs un referendumā grieķi nobalsos pret vienošanos, LTV raidījumā “Rīta Panorāma” pauda bijušais finanšu ministrs Andris Vilks.

Vilks norādīja, ka Grieķijā valda anarhiska valdība, kuras galvenā motivācija ir neatdot parādus, tikmēr tauta ir satracināta. Viņš pieļauj, ka populisms uzvarēs un grieķi referendumā nobalsos pret starptautisko aizdevēju nosacījumiem.

“Tautai nevar uzdot tik sarežģītus jautājumus, tas ir politiski atbildīgs jautājums. Ja iesākāt šo problēmu, tad arī atrisiniet to,” sacīja Vilks.

Vilks norāda, ka Grieķijā par vainīgo tiks uzskatīta Merkele, kura “apraks grieķus”, lai gan patiesībā visi cenšas Grieķijai palīdzēt tik, cik vien iespējams.

Komentējot izteikumus par Latviju, Vilks uzsver, ka ir nepareizi runāt par to, ka Latvijai būtu jāmaksā Grieķijas parādi, jo lielākās iemaksas ir veikusi Vācija un Francija.

Jau vēstīts, ka svētdien Grieķijā notiks referendums, kurā Grieķijas iedzīvotājiem būs iespēja balsot par to, vai pieņemt vai noraidīt vienošanos ar starptautiskajiem aizdevējiem.