Biļešu cenas paaugstināsies arī mikroautobusos

No 1. februāra biļetes cenas paaugstinātas arī mikroautobusos un viens brauciens maksās 1, 15 eiro, informē Rīgas dome.

Šodien Rīgas domes Satiksmes departamenta autotransporta komercpārvadājumu licencēšanas komisija akceptēja pilnsabiedrības „Rīgas Mikroautobusu satiksme” ieceri no šī gada 1. februāra biļetes cenu paaugstināta servisa pārvadājumos pielīdzināt sabiedriskā transporta viena brauciena maksai, kas būs 1,15 eiro.

1,15 eiro biļete maksās kioskos, bet pie transporta vadītāja to varēs iegādāties par diviem eiro. Līdz diviem eiro tiks paaugstināta arī nakts transporta, kurš kursē no Centrālās stacijas, biļetes cena.

Vienu e-talonu varēs izmantot gan „Rīgas satiksmes” sabiedriskajā transportā, gan arī „Rīgas Mikroautobusu satiksmes” minibusos. Mikroatobusos darbosies arī pārējā sabiedriskā transporta atlaides noteiktu braucienu skaitam, piem., 10, 20 un 50 braucieniem.

Turpmāk bez maksas tiks pārvadāti arī pirmsskolas vecuma bērni, neaizņemot papildu sēdvietu, personas, kurām noteikta I vai II invaliditātes grupa, personas līdz 18 gadu vecumam ar invaliditāti un persona, kas pavada cilvēku, kuram noteikta pirmā invaliditātes grupa, vai personu līdz 18 gadu vecumam ar invaliditāti. Mikroautobusos kā līdz šim nebūs spēkā Rīgas domes noteiktās atlaides dažādām pasažieru kategorijām, piem., skolēniem, pensionāriem u.c.

Uzņēmumā „Rīgas Mikroautobusu satiksme” skaidro, ka, iegādājoties biļeti pie vadītāja, samazināsies skaidras naudas aprite un, palielinoties e-talonu skaitam, uzlabosies satiksmes drošība, jo autobusu vadītāju tiešajos pienākumos ir nodrošināt pasažieru pārvadāšanu. Tāpat, palielinoties e-talonu skaitam, ar lielāku precizitāti tiks veikta reisu izpilde, kā arī samazināsies risks, ka netiek izsniegts braucienu apliecinošs dokuments.

Jau vēstīts, ka no 1. februāra stāsies spēkā jaunas biļešu cenas Rīgas sabiedriskajā transportā, turpmāk viens brauciens maksās 1,15 eiro, savukārt biļete pie vadītāja 2 eiro.