Bērnu ārste: Vecākiem nepieciešams sagatavoties iespējamai bērnu saslimšanai ar vīrusiem

Gripa sākusi uzvaras gājienu, LTV raidījumā “Rīta panorāma” norādīja Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas virsārste Renāte Snipe.

“Izvairoties no Covid-19, veiksmīgi izvairījāmies arī no pārējiem vīrusiem iepriekšējos gados. Savu uzvaras gājienu atsāk gripa. Ja novembrī, veicot eksprestestus, mums bija viens, divi gadījumi, tad pēdējās nedēļas laikā ir 10 – 15 gadījumi katru dienu. Tāpat iepriekš plaši pieminētais respiratori sincitiālais vīruss, arī citi elpceļu vīrusi un, protams, diemžēl nekur nav pazudis Covid-19, arī vēdervīrusi. Tie visi draudzīgi, roku rokā mūs apdraud,” sacīja Snipe.

“Ļoti aicinātu atgriezties pie šiem pasākumiem, kas mūs pasargāja. Bieži vēdināt telpas, bieži mazgāt, dezinficēt rokas. Ja ir kaut mazākās slimības pazīmes, tad neiet uz darbu, neiet uz bērnudārzu, uz skolu,” uzsvēra Snipe.

Viņa vecākiem atgādina, ka Veselapasaule.lv ir detalizēti aprakstīts, kā rīkoties pie saslimšanām. Vecākiem jāpārliecinās vai mājas aptieciņā ir temperatūru pazeminošas zāles un citi medikamenti, nepieciešamības gadījumā sazināties ar ģimenes ārstu.