Aukstais laiks veicina kravu apgrozījuma palielināšanos Ventspils ostā

Laikapstākļi veicinājuši kravu apgrozījuma palielināšanos Ventspils ostā. Par to medijus informēja Latvijas Tranzīta biznesa asociācijas vadītājs Aivars Lembergs.

Viņš apstiprināja, ka Somu līcim aizsalstot, Venstpils ostā prognozēts kravu apgrozījuma pieaugums. Pēc Lemberga sacītā, patlaban ostā tiek apkalpots kuģis ar ogļu kravu, ko bija plānots vest caur Rīgu.

“Tā ir patiesi priecīga ziņa. Un es to ļoti gaidīju (…) Arī Rīga, es domāju, izjutīs, kas ir māte daba, jo sola vēl lielāku salu,” – viņš piebilda.

“Es labprāt sagaidītu, ka Somu līcis būtu aizsalis līdz Jāņiem, pat ja būs vēss Ventspilī — pacietīsim,” – ar humoru sacīja Lembergs.

Viņš gan atcerējās, ka bijuši gadi, kad Somu līcis aizsalis oktobra beigās, novembrī, un ziemas navigācijas periods beidzies maijā. “Pēdējo reizi tā bijis pirms apmēram pieciem gadiem,” norādīja Lembergs.

Kā zināms, šīs nedēļas vidū atmosfēras spiediens sasniegs savu maksimumu. Gaisa temperatūras būtiski nemainīsies, taču nedaudz pastiprināsies ziemeļaustrumu vējš, kas ietekmēs komforta temperatūru – rīta stundās tā var noslīdēt līdz pat -30°.