AS “Laima” paziņojums Latvijas sabiedrībai

Uzņēmums AS “Laima”, pret kuru pēdējās dienās vērsts reiderisma uzbrukums, pateicas Latvijas sabiedrībai par atbalstu. Biznesa portāla Ekonomika.lv redakcija to publicē kā savu artavu cīņā pret netaisnību.

“Gribam izteikt pateicību par atbalstu AS „Laima”, cīnoties pret netaisnību, kas vērsta pret mūsu uzņēmumu.

Laikos, kad radīt un dot pienesumu valsts un sabiedrības attīstībai ir vitāli svarīgi, nav pieņemams, ka kāds izvēlas graut to, ko citi gadu garumā ir atbildīgi cēluši un būvējuši. Nav runa tikai par reiderismu, bet par šādas situācijas iespējamību kā tādu.

Ik pa laikam mēs dzirdam līdzcilvēku stāstus par to, kā tiesu izpildītāji par niecīgiem parādiem izliek no mājām ģimenes, atņem īpašumus, kurus pēc tam par neadekvāti zemām summām realizē izsolēs. Tas viss notiek mums apkārt, bet jautājums ir, kāpēc tas viss tā turpinās un cik vēl ilgi.

Ko tas liecina par vidi, kurā šādi precedenti vispār ir iespējami?

Mēs vienmēr esam aicinājuši izvēlēties Mīlestību. Mīlestība ir mūsu uzņēmuma galvenā vērtība un tajā balstīts it viss, ko darām. Lai varam dot darbavietas vairāk kā 1000 cilvēkiem, lai varam iepriecināt Latvijas iedzīvotājus ar saviem produktiem, lai varam lepni nest Latvijas vārdu pasaulē, eksportējot savus produktus… Jo mēs lepojamies ar saviem cilvēkiem, mēs ticam saviem produktiem, mēs esam daļa no Latvijas.

Mēs gribam celt un būvēt, mēs varam radīt un dot, mēs esam par izaugsmi un attīstību…

Šobrīd mēs varam vainot likumus, to nepilnības, bet tie ir un paliks tikai vārdi. Brīdī, kad jāpieņem galējais lēmums, galvenais ir un paliks tikai cilvēks un viņa izvēle. Ja kāds izvēlas nevis pievienoties un palīdzēt būvēt šo valsti un šo sabiedrību balstītu pateicībā un Mīlestībā, bet gan uzcelto iznīcināt un graut, tad mēs nevaram un negribam uz to tā vienkārši noskatīties.

Tas, ko mēs šajā situācijā vēlamies panākt, ir valsts un tiesu varas amatpersonu RĪCĪBU, lai tādas situācijas, kad savtīgu mērķu sasniegšana ir iespējama, izmantojot šķietami likumīgas metodes, vairs nebūtu iespējamas nākotnē.

Mēs iestājamies par to, ka aktīva rīcība šobrīd ir vienīgais ceļš, kā sakārtot šo valsti, celt mūsu savstarpējo attiecību kultūru, kas balstītos mūsu nācijai kopīgās vērtībās. Vienīgi izdarot šādas izvēles, mēs visi kopā spēsim iet izaugsmes ceļu un būt laimīgi šajā Mīlestības un Laimes zemē Latvijā.”

AS “Laima”