Āboltiņu uztrauc «šausmīgā vaimonoloģija» un cilvēku biedēšana

Saeimas spīkeri un partijas «Vienotība» līderi Solvitu Āboltiņu uztrauc, ka cilvēki tiek biedēti, stāstot par dramatiskām sekām, kādas varētu skart Latviju, Eiropas Savienībai (ES) ieviešot bargas ekonomiskās sankcijas pret Krieviju, raksta portāls “Apollo”.

«Mani mazliet uztrauc tā šausmīgā vaimonoloģija, kas šobrīd tiek [izplatīta] – šausmas, šausmas, šausmas. Cilvēki tiek biedēti, bet politiķu uzdevums, manuprāt, ir piedāvāt risinājumus, nevis cilvēku biedēšana,» sarunā telekanāla LNT raidījumā «900 sekundes» sacīja Āboltiņā.

Ja salīdzina Ekonomikas ministrijas apkopotos mēnešu datus par eksporta un importa izmaiņām, rādītāji saistībā ar Krieviju ir pasliktinājušies, taču ne dramatiski. Āboltiņa norāda: jāņem vērā, ka eksports uz kaimiņvalsti sastāda mazliet vairāk nekā 7%, bet, piemēram, uz ES tie ir vairāk nekā 70%.

Tomēr bažas rada tas, ka sankciju dēļ darbu varētu zaudēt liels skaits cilvēku, kuri strādā nozarēs, kas ir atkarīgas no eksporta uz Krieviju. «Mūsu kaimiņvalsts līderis [Vladimirs Putins] ir gatavs aizstāvēt krievus jebkur pasaulē, bet šeit dzīvojošos krievus grib šādā veidā sodīt, jo tranzīta bizness, kurš cietīs pirmais, ir nozare, kurā strādā krievvalodīgie,» Āboltiņa teica.

Politiķe atzīmēja, ka jādomā par mehānismiem ES līmenī, lai palīdzētu nozarēm, kuras varētu ciest no Krievijas sankcijām. «Valdībai ir jādomā, kā šiem uzņēmējiem palīdzēt,» – tā Āboltiņa.