(Papildināts) 2018. gada pasaules čempionāts notiks Dānijā; Lipmans atkāpjas no amata

IIHF Izpildkomitejas balsojumā Latvija ieguvusi 12 balsis, bet Dānijas kandidatūra saņēmusi 95 balsis. Emocionāli reaģējot uz šo balsojumu no amata atkāpies Latvijas Hokeja federācijas prezidents Kirovs Lipmans.

Latvijas Hokeja federācija atsauc šo IIHF paziņojumu, nosaucot to par kļūdainu. “LHF prezidents Kirovs Lipmans neatkāpjas un paliek savā amatā!” teikts LHF Twitter kontā.

 

Pasaules čempionāts Dānijā tiks aizvadīts divās pilsētās: Kopenhāgenā un Herningā. Kopenhāgenas “Royal Arena” šobrīd tiek celta, 12 000 skatītāju ietilpīgā arēna durvis vērs 2016.gada sākumā. Herninga atrodas trīs stundu brauciena attālumā no Kopenhāgenas. Herningas “Jyske Bank Boxen” ir arēna ar 12 000 skatītāju vietām, tā darbojas kopš 2010.gada oktobra, iekrāta vērienīgu pasākumu pieredze. Dānija ir augstākā ranga hokeja valsts, kur līdz šim nekad nav noticis pasaules hokeja čempionāts. 2018.gada čempionāts būtu lielākais sporta pasākums, kas jebkad risinājies Dānijā.

Jau zināms, ka 2015.gada turnīrs notiks Prāga un Oatravā, 2016.gada čempionāts risināsies Maskavā un Sanktpēterburgā, bet 2017.gada meistarsacīkstes gaidāmas Ķelnē un Parīzē.

Latvija pasaules meistarsacīkstes organizēja 2006.gadā un kopš tās reizes vēl trīsreiz neveiksmīgi pretendēja uz šā turnīra rīkošanu.

BNA Latvia