Zobārsti novembrī vērš cilvēku uzmanību uz zobu higiēnas nepieciešamību

Skaists, veselīgs un žilbinošs smaids ir viena no cilvēka skaistākajām rotām – ar to viņš izskatās jaunāks, smaidīgāks un pārliecinātāks par sevi. Tomēr nedrīkst aizmirst, ka mūsu zobu krāsa ne vienmēr ir tik balta kā gribētos, jo ir daudz faktoru, kas to ietekmē, piemēram, medikamentu lietošana, pārtika, ko lietojam uzturā vai ģenētika. Tieši šī iemesla dēļ, lai nodrošinātu mutes dobuma veselību un baltu smaidu, kā profilakses pasākums ir jāveic zobu higiēna.Lai veicinātu cilvēkus vairāk pievērsties zobu veselībai, zobārsti jau otro gadu pēc kārtas novembri pasludina par zobu higiēnas mēnesi.

Kā norāda veselības un skaistuma centra “Adoria” zobārste higiēniste Māra Štegmane, mūsdienu tehnoloģijas un inovācijas zobu kopšanā ļauj padarīt zobus skaistus un veselīgus, neizmantojot sāpīgas procedūras. “Mūsdienās ir pieejama plaša un daudzveidīga informācija par pareizu zobu kopšanu, kā arī pieejami profesionāli un zinoši zobu kopšanas speciālisti. Ļoti svarīgs priekšnoteikums kariesa un smaganu saslimšanu novēršanai ir zobu higiēnista regulāra un savlaicīga apmeklēšana. Mutes dobuma higiēnas galvenais ieguvums ir zobakmens un aplikuma notīrīšana, kā rezultātā mikrobiem nav attiecīgās vides, kurā vairoties un bojāt zobus. Zobu higiēnas procedūra arī neaizņem daudz laika – vien 40 minūtes līdz 1 stundai. Higiēnas procedūras laikā klienta smaids kļūs baltāks, jo zobi tiks atbrīvoti no aplikuma un zobakmens. Zobu higiēnisti noņems zobakmeni, izmantojot speciālus instrumentus un ultraskaņas skēleri, noņems smēķētāju pigmentāciju ar sodas strūklu un sniegs pacientiem zināšanas par pareizu mutes dobuma kopšanu”.

Lai arī kā cilvēks censtos rūpēties par mutes veselību, cenšoties izvairīties no pārmērīgas kafijas, tējas vai tabakas lietošanas, mūsu dzīve nav iedomājama bez zobu higiēnas. Sabiedrība reizēm nav pietiekami informēta par to, kādēļ apmeklēt higiēnistu ir tik būtiski, tādēļ “Adoria” saviem klientiem novembrī īpaši vēlas vērst uzmanību uz šādu nepieciešamību.

Zobu higiēnu ir ieteicams veikt divas reizes gadā un vēlams pirms zobu ārstēšanas. Šī procedūra ir ļoti svarīga zobu un smaganu veselībai, jo cietais un mīkstais aplikums veidojas katram no mums un tajos vairojas baktērijas, kas ar savu darbību veicina zobu apkārtējo audu slimības. Mutes dobumā mīt ap 300 mikroorganismu veidi un 15 no tiem var izsaukt zobu un smaganu saslimšanu.

Svarīgs ir fakts, ka zobu higiēnai ir liela ietekme arī uz vispārējo organisma stāvokli, īpaši sirds un asinsvadu sistēmu. Ja Jums ir jutīgi zobi – zobu higiēnists var uzklāt aizsarglaku, kam ir lubricējoša iedarbība, kas satur kalciju un fluoru. Jāatceras, ka tieši pareiza un regulāra mutes dobuma higiēna ir galvenais nosacījums veseliem un skaistiem zobiem.

Veselības centrs “Adoria” piedāvā plašu zobārstniecības pakalpojumu klāstu. Pacientiem ir iespēja veikt profilaktiskas un zobu restaurācijas procedūras, ar kuru palīdzību tiks iegūti veseli zobi un skaists smaids.