Ziemeļkorejas līderis apņēmies samazināt kodolkara draudus

Ziemeļkoreja apņēmusies samazināt kodolkara draudus Korejas pussalā. Pēc tikšanās ar Krievijas ārlietu ministru Sergeju Lavrovu paziņojis šīs valsts līderis Kims Čenuns.

“Kims Čenuns apliecināja, ka Korejas Tautas Demokrātiskās Republikas griba pēc Korejas pussalas denuklearizācijas vēl arvien ir nemainīga, konsekventa un noteikta,” pavēstījusi Ziemeļkorejas oficiālā informācijas aģentūra KCNA.

Čenuns paudis cerību, ka kodolkara jautājums un attiecību uzlabošana ar ASV un atbruņošanās process jāveic pakāpeniski.

Ņujorkā joprojām turpinās arī ASV valsts sekretāra Maika Pompeo un bijušā Ziemeļkorejas izlūkdienesta priekšnieka Kima Jončola sarunas par Donalda Trampa gaidāmo tikšanos ar Kimu Čenunu.

Jau vēstīts, ka neraugoties uz domstarpībām, kas pēdējā laikā valdījušas ASV un Ziemeļkorejas starpā, ASV prezidents Donalds Tramps tomēr tiksies ar Ziemeļkorejas līderi Kimu Čenunu.

Lai arī pagājušajā nedēļā Tramps paziņoja par samita atcelšanu, pamatojot savu lēmumu ar to, ka tas pieņemts dusmu un atklātā naidīguma dēļ, kas izpaudies pēdējā Ziemeļkorejas paziņojumā, sarunas tomēr notikšot. Par to ASV prezidents paziņojis sociālajā vietnē “Twiiter”.

ASV prezidents paudis ticību, ka Ziemeļkorejai ir lielisks potenciāls, un tā kādu dienu būs dižena ekonomika un finanšu valsts. Kims Čenuns tam piekrīt un sarunas notikšot.

Vienlaikus plašāka informācija par Singapūras samita sagatavošanu pagaidām netiek sniegta.

Foto: Getty Images