Vitenbergs: Pabalstus Covid-19 krīzē vajadzētu pagarināt līdz jūnija beigām

Valdība plāno Covid-19 pabalstus uzņēmumiem un darbiniekiem padarīt dāsnākus, intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” sacīja ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs (“KPV LV”).

Viņš informēja, ka šodien valdība lems par to, ka tiks pagarināti esošie atbalsta mehānismi, kas Covid krīzes laikā ir svarīgi – tie ir dīkstāves pabalsti, subsidētās darbavietas un apgrozāmie līdzekļi. Tas termiņš, par kādu ir lemts pagarināt šos atbalsta rīkus, ir 30. jūnijs.

Vienlaikus Vitenbergs norādīja uz to, ka notiek darbs, lai uzlabotu atbalsta mehānismus. “Mēs rosināsim padarīt tos dāsnākus. Ja ir nepieciešams atbalsts vairāku mēnešu garumā, šī summa ir jāpaaugstina. Būtu nepieciešams celt šo minimālo atbalsta slieksni, tam vajadzētu sasniegt vismaz minimālo algu valstī,” sacīja ministrs.

Viņš cer par izmaiņām valdībā vienoties jau šonedēļ.

Tāpat viņš norādīja uz to, ka, līdz 25. janvārim saglabājas esošā kārtība tirdzniecībā un pakalpojumu sniegšanā: “Mēs kopā ar nozari un epidemiologiem cenšamies izstrādāt risinājumu, kas varētu būt pēc 25. janvāra, ja situācija uzlabojas. Pie esošās saslimstības krasi neko nevaram mainīt.”

“Policija veic kontroli [veikalos], bet tas ir grūti izdarāms lielās tirdzniecības platībās. Ir ideja par to, ka ir nepieciešams lielajās tirdzniecības vietās ieviest uzskaites ierīces, lai palīdzētu kontrolēt [tirdzniecības vietās esošo cilvēku skaitu,” sacīja ministrs.

Foto: Saeimas kanceleja