Vilks: Latvijai varētu būt jāatgriežas pie zināmas taupības

Latvijai varētu būt jāatgriežas pie zināmas taupības, ja situācija saistībā ar Ukrainu eskalētos, intervijā Latvijas Radio sacīja finanšu ministrs Andris Vilks (V).

«Taupības ēra, kāda Latvijā bija no 2008.līdz 2012.gadam, ir beigusies. Šobrīd ir neskaidrība attiecībā uz Krievijas agresijas plāniem un to, kā tas varētu ietekmēt Latvijas ekonomiku.Ja nebūtu «Krievijas faktora», mēs par taupību nerunātu,» uzsvēra ministrs.

Viņš norādīja, ka gadījumā, ja nebūtu šī «Krievijas faktora», mēs domātu, lai būtu efektīvāka valsts pārvalde un biznesa pārvalde, katru gadu varētu atlicināt aizvien vairāk līdzekļu dažādām jomām.

«Pagaidām šis Krievijas faktors mūs attur. Es teiktu, ka valda piesardzība. Taču mēs zinām, kas ir taupība, un ja nu situācija eskalējas vai kļūst satraucošāka reģionā, ir skaidrs, ka mums ir jāatgriežas pie zināmas taupības. Vismaz uz brīdi, saprotot, ka tas ir svarīgāk, nekā provocēt Eiropas Komisiju ar savu pieaugošo budžeta deficītu, kas nozīmētu, ka vēlāk mums tiktu apturēta Eiropas fondu apguve,» sacīja Vilks.